Psycholożka online · Wirtualny Gabinet Psychologiczny Psyche Tee sojuszniczy z osobami LGBT+ i GSRD🌈 · Umów sesję: psycholog@psychetee.pl

Trening relaksacyjny.
Czym jest?
I po co z niego korzystać?

Trening relaksacyjny to działanie, które sparwi, że odpoczniesz, poczujesz odprężenie i spokój, zarówno na poziomie ciała jak i na poziomie umysłu. To niezbędne, by całkowicie oderwać się od trosk, trudności i problemów z którymi masz styczność każdego dnia. To inwestycja, która pozwoli na zregenerowanie systemu nerwowego oraz głęboki relaks.

Stworzyłam ten produkt, ponieważ jako psycholog wiem, jak ważny jest odpoczynek i odprężenie. Nie tylko na poziomie ciała lecz także na poziomie umysłu, emocji. Dlatego podczas prowadzenia treningu relaksacyjnego, wykorzystuje elementy psychologii pozytywnej, uważności (mindfulness – szczególnie MBSR), różnorodne techniki oddechowe, treningu Schlutza oraz treningu Jacobsona. Wspomniane metody stosuję z uwzględnieniem wiedzy dotyczącej fizjologicznego funkcjonowania człowieka.

Ile trwa trening relaksacyjny?
Indywidualny trening relaksacyjny trwa ok 30 minut.

Poprzedza go krótka, kilkuminutowa rozmowa dotycząca Twoich oczekiwań i potrzeb.

Jak wygląda trening relaksacyjny?
Podczas treningu relaksacyjnego wybierasz wygodną dla siebie pozycję – siedzącą lub leżącą. W wybranej pozycji zamykasz oczy, żeby w pełni skupić się tylko na sobie, własnym oddechu, odczuciach płynących z ciała (fizycznych i psychicznych). Podczas całego treningu pozostajesz w wybranej pozycji, podążając za moim głosem.

Gdzie możesz odbyć trening?
Zdarza się, że prowadzę grupowe treningi relaksacyjne stacjonarnie. Jeżeli są to spotkania otwarte informuję o tym na Facebooku.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnego lub regularnego wsparcia, zapraszam na indywidualną sesję głębokiego relaksu on-line (z wykorzystaniem komunikatorów takich jak: WhatsApp, Skype, FaceTime). Podczas indywidualnej sesji, mogę skupić się na konkretnych trudnościach z jakimi się zmagasz.

Prowadzę treningi relaksacyjne dla firm – okazjonalnie w formie stacjonarnej oraz on-line z indywidualnymi pracownikami firmy.