Blog Slider
- 9 grudnia 2024
Jak unikać stereotypów i uprzedzeń czyli o krzywdzącym ocenianiu w kontekście kulturowego wpływu na percepcję.
Wpływ kultury na nasze postrzeganie i ocenianie innych ludzi jest nieunikniony. wynika to z faktu, że nasze wartości, normy i..
read more - 7 grudnia 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Socjopatka”
Książka która może zmienić Twoje postrzeganie osób z rozpoznaniem zaburzeń osobowości. Być może ta książka pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie?..
read more - 3 grudnia 2024
Konsumpcjonizm: mechanizmy pragnienia i niedosytu
Konsumpcjonizm, głęboko zakorzeniony w codziennym życiu, zaspokaja potrzebę akceptacji i poczucia wartości, ale często prowadzi do ulotnego spełnienia i trwałego..
read more - 2 grudnia 2024
„Socjopatka” – oczami psycholożki
„Socjopatka” to wyjątkowa autobiografia dr Patric Gagne, która rzuca światło na życie osoby z cechami socjopatycznymi. W szczery i bezkompromisowy..
read more - 26 listopada 2024
„7-MY SIERPNIA” – oczami psycholożki
Film „7-my sierpnia” reżyserii Michała Bollanda to przejmujący obraz dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się 7 sierpnia 2020 roku w Warszawie...
read more - 19 listopada 2024
Dać głos sobie – droga do wewnętrznej równowagi i autentyczności
Wyrażanie siebie to klucz do zdrowia psychicznego i wewnętrznej harmonii. W obliczu społecznych oczekiwań wielu z nas tłumi swoje emocje..
read more - 12 listopada 2024
Jak przetrwać w zamkniętych przestrzeniach?
Jak przetrwać w izolacji i ograniczonej przestrzeni? osoby eksperckie, jak mnisi, badacze polarni czy samotnicy na morzu, odkryli sprawdzone metody,..
read more - 7 listopada 2024
Żałoba jako proces przemiany: Teoria Przemian Williama Bridgesa
Żałoba to intensywne doświadczenie pełne emocji, które każdy przeżywa inaczej. Teoria Williama Bridgesa, wyróżniająca etapy: koniec, strefę neutralną i nowy..
read more - 5 listopada 2024
Wzrost satysfakcji z życia: wpływ zieleni na poprawę samopoczucia
Badania potwierdzają, że życie w pobliżu terenów zielonych obniża stres i zwiększa satysfakcję z życia. Nie mona pominąć roli zieleni..
read more - 1 listopada 2024
Żałoba – każdy przechodzi ją inaczej. I każdy ma do tego prawo
Żałoba to podróż przez ogromny wachlarz emocji i myśli, które pojawiają się po stracie bliskiej osoby. Często zakładamy, że powinna..
read more - 29 października 2024
5 Zasad Dbałości – świadoma troska o siebie i innych
Troska o dobrostan nie wymaga wielkich zmian – wystarczą małe, świadome działania, które wspierają nasze zdrowie psychiczne i relacje z..
read more - 22 października 2024
Dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Relacja rodzic-dziecko jest fundamentem rozwoju emocjonalnego i społecznego młodego człowieka. Kiedy rodzice nie są dojrzali emocjonalnie, dzieci często stają przed..
read more - 16 października 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Nienawiść. Historie z dzieciństwa”
Książka o której tak trudno opowiedzieć krótko, gdyż jej autor przybliża nam sylwetki wielu ludzi. Ważna pozycja na rynku wydawniczym,..
read more - 15 października 2024
Pożądanie: czym jest i jaką pełni rolę w życiu?
Pożądanie jest jedną z najpotężniejszych sił napędzających nasze działania. Pojawia się w różnych sferach życia, od codziennych pragnień po bardziej..
read more - 14 października 2024
„Nienawiść. Historie z dzieciństwa” – oczami psycholożki
Małgorzata Gołota w książce „Nienawiść. Historie z dzieciństwa” analizuje przemoc rówieśniczą i jej wpływ na psychikę dzieci. Recenzja z perspektywy..
read more - 2 października 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Staniemy się tacy jak on”
Książka o której tak trudno opowiedzieć krótko, gdyż jej autor przybliża nam sylwetki wielu ludzi. Ważna pozycja na rynku wydawniczym,..
read more - 30 września 2024
„On/jego” – oczami psycholożki
Film „On/jego” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę to poruszająca historia o poszukiwaniu tożsamości i akceptacji w świecie pełnym uprzedzeń wobec osób..
read more - 25 września 2024
Wykluczenie kobiet ze świata sztuki. Perspektywa psychologiczna
Wykluczenie społeczne od wieków dotyka różnych grup. Jedną z najbardziej trwałych form jest marginalizacja kobiet, zarówno w świecie sztuki jak..
read more - 24 września 2024
„Staniemy się tacy jak on” – oczami psycholożki
Książka oz zwyczajnych ludziach, choć wcale nie taka zwyczajna. Niezbyt obszerna, choć pomieściła mnóstwo historii. Nieporadnikowa, a jednak pozwalająca się..
read more - 23 września 2024
Stres a choroby autoimmunologiczne
Choroby autoimmunologiczne często poprzedza epizod silnego stresu. To nie jest przypadkowe. Liczne badania potwierdzają, że „ostre lub przewlekłe doświadczenie stresu..
read more - 18 września 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Zbuntowane ciało”
Książka o zdrowiu, dbałości o siebie, holistycznym spoglądaniu na funkcjonowanie człowieka. Pozycja niewątpliwie wypełniająca dużą lukę na polskim rynku wydawniczym...
read more - 17 września 2024
Różnorodność reprezentacji kobiet a ich postrzeganie siebie
Przedstawienie różnorodnych reprezentacji kobiet w mediach i sztuce, znacząco wpływają na ich postrzeganie siebie, zdrowie psychiczne i aspiracje zawodowe. Badania..
read more - 16 września 2024
„Zbuntowane ciało” – oczami psycholożki
Czym są choroby autoimmunologiczne? Czy i jak się je leczy? Jak dbać wówczas o jakość swojego życia? Książka „Zbuntowane ciało”..
read more - 14 września 2024
Kobiety w sztuce – perspektywa psychologiczna i seksuologiczna
Kobiety od wieków miały ważne miejsce w sztuce jako artystki, modelki i muzy. Jednak ich głos był marginalizowany, a dzieła..
read more - 10 września 2024
Parentyfikacja – skutki w dorosłym życiu
Rodzice często oczekują, że starsze dziecko pomoże w opiece nad młodszym rodzeństwem. Jednak taka odpowiedzialność może prowadzić do poważnych konsekwencji..
read more - 31 sierpnia 2024
Jak budować sieć wsparcia społecznego?
W codziennej pracy terapeutycznej spotykam wiele osób, które zmagają się z wyzwaniami, próbując stawić im czoła samodzielnie. Żyjemy w społeczeństwie..
read more - 27 sierpnia 2024
Jak autonomia i zgoda kształtują wolność i relacje
Wolność jest kluczowym elementem ludzkiego życia, ściśle powiązanym ze zdolnością do prowadzenia satysfakcjonującego życia. Istotnym aspektem wolności jest autonomia –..
read more - 20 sierpnia 2024
Odzwierciedlające słuchanie – klucz do głębszego zrozumienia
Gdy prawdziwe zrozumienie bywa rzadkością, odzwierciedlające słuchanie staje się niezwykle cenną umiejętnością. To technika, która nie tylko pogłębia relacje –..
read more - 15 sierpnia 2024
Relacje społeczne a zdrowie psychiczne
Wsparcie społeczne jest kluczowe dla zdrowia psychicznego. To relacje z bliskimi i społecznością wpływają na nasze samopoczucie i reagowanie na..
read more - 13 sierpnia 2024
Czym jest Drag? Korzyści społeczne i psychologiczne
Drag to sztuka performatywna, która łączy elementy teatru, mody, makijażu i muzyki, często związana z subwersją płciowych norm i stereotypów...
read more - 10 sierpnia 2024
Dlaczego tłumienie emocji szkodzi Tobie i Twoim relacjom?
Współcześnie często wymaga się od nas tłumienia emocji. Często obawiamy się, że ich wyrażanie przyniesie negatywne skutki. Jednak otwarte wyrażanie..
read more - 31 lipca 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Epidemia samotności”
Książka o dzieciństwie i macierzyństwie, o dostrzeganiu nieznanego i poszukiwaniu modelu działania. O trudzie rodzicielstwa oraz satysfakcji. 31 lipca 2023..
read more - 30 lipca 2024
Relacja ze sobą – klucz do zdrowia i rozwoju
Relacja z samym sobą jest fundamentem zdrowia psychicznego i osobistego rozwoju. Jest to kluczowy element, który wpływa na zdolność budowania..
read more - 29 lipca 2024
„Epidemia samotności” – oczami psycholożki
W zglobalizowanym i technologicznie zaawansowanym świecie, samotność staje się paradoksalnie coraz częściej napotykaną trudnością. Książka „Epidemia samotności” Agnieszki Łopatowskiej i..
read more - 25 lipca 2024
Samotność a metoda Connect Four: psychologiczne korzyści
Budowanie relacji międzyludzkich to klucz do zdrowia psychicznego (i sukcesu zawodowego). Metoda Connect Four, promowana przez Jordana Harbingera, pomaga w..
read more - 23 lipca 2024
Izolacja społeczna. Jej oznaki i konsekwencje
Izolacja społeczna to poważne zagrożenie dla zdrowia psychicznego. Współcześnie pomimo pozornej łatwości w nawiązywaniu kontaktów dzięki technologii, często borykamy się..
read more - 22 lipca 2024
„Nie jesteś sama” – oczami psycholożki
„Nie jesteś sama” to poruszający dokument Karoliny Domagalskiej, który w wyjątkowy sposób eksploruje kwestie aborcji i praw reprodukcyjnych w Polsce...
read more - 17 lipca 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Synu, jesteś kotem”
Książka o dzieciństwie i macierzyństwie, o dostrzeganiu nieznanego i poszukiwaniu modelu działania. O trudzie rodzicielstwa oraz satysfakcji. 15 stycznia 2023..
read more - 16 lipca 2024
Żałoba po stracie zwierzęcia. Czy różni się od żałoby po stracie człowieka?
Żałoba to naturalny proces emocjonalny. Może towarzyszyć zarówno stracie osoby jak i zwierzęcia. Intensywność i przeżywanie tego stanu zależy od..
read more - 15 lipca 2024
„Synu, jesteś kotem” – oczami psycholożki
Opowieść matki o macierzyństwie i relacji z synem. O walce, rozczarowaniach, bezsilności, braku systemowego wsparcia i marzeniach. Dlaczego to wartościowa..
read more - 14 lipca 2024
Międzynarodowy Dzień Osób Niebinarnych
14 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niebinarnych. To okazja do edukacji i celebrowania różnorodności, bo jest ona społecznie użyteczna i..
read more - 9 lipca 2024
Znaczenie dotyku. Rozmowa z psycholożką w „Wieczorze z Czwórką”
Jakie jest znaczenie dotyku? Mam ogromną przyjemność podzielić się z Tobą wspaniałą wiadomością – zostałam zaproszona do audycji radiowej „Wieczór..
read more - 3 lipca 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Western Lane”
Książka o dorastaniu, stracie, alienacji i poszukiwaniu równowagi przy braku wsparcia. Wszystko w tle nieustannie odbywających się treningów. 10 czerwca..
read more - 25 czerwca 2024
„Western Lane” – oczami psycholożki
„Western Lane” autorstwa Chetna Maroo to opowieść o dziewczynce, która od najmłodszych lat trenuje squasha. Po śmierci matki, sport staje..
read more - 21 czerwca 2024
„TYLKO MY DWOJE” – oczami psycholożki
Film „TLYKO MY DWOJE” przyciąga uwagę swoją emocjonalną głębią i złożonością postaci. Każdą z nich zmaga się z przeszłością. To..
read more - 19 czerwca 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko”
Książka o czymś znacznie szerszym i bardziej rozległym, niż możesz się spodziewać. Dzisiaj, 19 czerwca 2024, jest premiera kolejnej książki..
read more - 18 czerwca 2024
Majtki menstruacyjne: plusy, minusy i potencjalne ryzyko
Majtki menstruacyjne zyskują popularność jako wygodna i ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek. Zapewniają komfort i skuteczność, co czyni je..
read more - 17 czerwca 2024
„Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko” – oczami psycholożki
Książka „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko” autorstwa Piotra Jaconia to osobista i edukacyjna opowieść, jednak nie tylko o transpłciowości. Dlaczego?..
read more - 14 czerwca 2024
Sarah Hegazi: symbol walki o bezpieczeństwo i akceptację LGBTQIA+
Sarah Hegazi to bardzo ważna, współczesna postać. Jej historia pokazuje ile mamy do zrobienia w temacie akceptacji, bezpieczeństwa i człowieczeństwa...
read more - 12 czerwca 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Nawyki myślenia”
Książka o złożoności ludzkiego funkcjonowania, myślenia oraz systemu zmiany przekonań. W 2024 roku na polskim rynku wydawniczym, dzięki Wydawnictwu Filia,..
read more - 11 czerwca 2024
Gniew. Jak go zdrowo wyrażać i po co to robić?
Wiele emocji, w tym gniew, zyskało negatywny rozgłos. Jednak według Gabora Maté, cenionego lekarza i autora, wyrażanie gniewu ma ogromne..
read more - 10 czerwca 2024
„Nawyki myślenia” – oczami psycholożki
Co prowadzi do zmiany myślenia i przekonań u ludzi? Dlaczego przedstawienie faktów to za mało? Czy odwołanie się do doświadczeń..
read more - 4 czerwca 2024
Dlaczego seks coaching nie jest surogacją seksualną?
W profesjach dotyczących seksualności łatwo się pogubić. Szczególnie gdy nie ma się za sobą edukacji seksualnej i żyje się w..
read more - 30 maja 2024
„KOLACJA POŻEGNALNA” – oczami psycholożki
Film „KOLACJA POŻEGNALNA” pozwala wiele doświadczyć, poznać i zobaczyć. Wciąga w przeżycia bohaterek i bohaterów. Każda z tych osób, wnosi..
read more - 29 maja 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Gdzie zgłosić dzikie zwierzę”
Książka o złożoności ludzkich relacji i niejednoznaczności naszego działania. Konfrontująca, obnażająca, skłaniająca do refleksji. W 2024 roku na polskim rynku..
read more - 28 maja 2024
Dzień Świadomości Przemocy Domowej Wobec Osób LGBTQ+
Dzień Świadomości Przemocy Domowej wobec Osób LGBTQ+ obchodzony jest co roku 28 maja. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem..
read more - 27 maja 2024
„Gdzie zgłosić dzikie zwierzę” – oczami psycholożki
Jak wygląda życie osoby z doświadczeniem ADHD? Co się dzieje w jej umyśle? Z czego wynikają pewne zachowania? Czy spóźnialstwo..
read more - 24 maja 2024
Dzień Świadomości na temat Panseksualności i Panromantyczności
O panseksualności i panromantyczści wiemy coraz więcej, jednak wciąż pojawiają się na ich temat nieprawdziwe informacje. Nie zawsze wiemy jak..
read more - 22 maja 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Piekło sierocińca. Historia tajemniczych śmierci, zmowa milczenia i poszukiwanie sprawiedliwości”
Książka o złożoności ludzkich relacji i niejednoznaczności naszego działania. Konfrontująca, obnażająca, skłaniająca do refleksji. W 2024 roku na polskim rynku..
read more - 20 maja 2024
Doświadczenie przemocy w dzieciństwie, a późniejsze życie
Doświadczenie przemocy w dzieciństwie ma długotrwałe konsekwencje. Wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne i podwyższa ryzyko chorób przewlekłych, cierpienia..
read more - 15 maja 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku”
Książka o złożoności ludzkich relacji i niejednoznaczności naszego działania. Konfrontująca, obnażająca, skłaniająca do refleksji. W 2024 roku na polskim rynku..
read more - 14 maja 2024
Kubeczek menstruacyjny: zalety, wady i ryzyka
Kubeczki menstruacyjne stały się popularnym rozwiązaniem w dziedzinie higieny intymnej, oferując alternatywę dla podpasek i tamponów. Jakie są zalety, wady..
read more - 13 maja 2024
“Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku” – oczami psycholożki
Książka Esther Perel, to odkrywcze podejście do tematu niewierności w związkach. Zdrada, jej przyczyny, konsekwencje oraz odbudowa zaufania to główne..
read more - 4 maja 2024
Monogamia odpowiedzią na współczesne lęki?
Współcześnie odczuwamy liczne lęki, skłaniające do poszukiwania stabilizacji. W tym kontekście monogamia wyłania się jako model związku odpowiadający na te..
read more - 26 kwietnia 2024
„Czerwone niebo” – oczami psycholożki
Film „Czerwone niebo” przyciąga uwagę swoją emocjonalną głębią i złożonością postaci. Każdą z nich zmaga się z przeszłością. To produkcja..
read more - 25 kwietnia 2024
„Piekło sierocińca. Historia tajemniczych śmierci, zmowa milczenia i poszukiwanie sprawiedliwości” – oczami psycholożki
Christine Kenneally odkrywa mroczne tajemnice nadużyć w domach dziecka prowadzonych przez kościół katolicki. Autorka dokumentuje przypadki zaniedbań i tajemniczych zgonów,..
read more - 24 kwietnia 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Odzyskaj swoją siłę”
książka, która możesz otrzymać w prezencie to fantastyczna pozycja, która uzbroi Cię w niesłychanie proste i pomocne narzędzia. Czyta się..
read more - 23 kwietnia 2024
Znaczenie dotyku w budowaniu zaufania i bezpieczeństwa
W świecie pełnym technologii i szybko zmieniających się interakcji społecznych, dotyk jest jednym z najbardziej fundamentalnych choć pomijanych aspektów budowania..
read more - 22 kwietnia 2024
„Odzyskaj swoją siłę” – oczami psycholożki
To kolejna książka w której dowiesz się o uważności, samo współczuciu i empatii. Czy warto ja czytać? Czy dowiesz się..
read more - 20 kwietnia 2024
Wpływ pozycji ciała na umysł i samopoczucie
Pozycja ciała, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotnym aspektem codziennego funkcjonowania. W rzeczywistości odgrywa znaczącą rolę w..
read more - 10 kwietnia 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Odważne życie Eve Adams w niebezpiecznych czasach”
Wspomniana książka pozwala lepiej rozumieć własne emocje oraz reakcje. Może być przydatna zarówno dla nastolatków, jak i osób dorosłych. Możesz..
read more - 8 kwietnia 2024
„Odważne życie Eve Adams w niebezpiecznych czasach” – oczami psycholożki
W historii ruchów społecznych i kulturowych, postaci takie jak Eve Adams często pozostają na marginesie głównego nurtu dyskusji. Pomimo ogromnego..
read more - 5 kwietnia 2024
Jak skutecznie stawiać granice: perspektywa psychologiczna
Stawianie granic jest niezbędną umiejętnością dla zachowania zdrowia psychicznego i budowania satysfakcjonujących relacji. Stawianie granic nie zawsze jest łatwe i..
read more - 2 kwietnia 2024
Życzliwość wobec siebie
Życzliwość wobec siebie to coś, co robimy rzadko, a jest nam to tak samo potrzebne jak ciepło i bycie kochanx...
read more - 29 marca 2024
Jak wspierać innych, dbając o siebie. Przewodnik dla osoby wspierającej
Przewodnik dla osoby wspierającej, w obliczu wyzwań codzienności, kiedy wspieram y innych to kluczowe narzędzie. Jak wspierać innych, nie zapominając..
read more - 27 marca 2024
KONKURS! Wygraj książkę „Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi”!
Wspomniana książka pozwala lepiej rozumieć własne emocje oraz reakcje. Może być przydatna zarówno dla nastolatków, jak i osób dorosłych. Możesz..
read more - 25 marca 2024
“Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi” – oczami psycholożki
Czy kiedykolwiek zastanawiałxś się, jak naprawdę funkcjonuje nasza psychika i co możemy zrobić, aby dbać o zdrowie psychiczne? Książka „Zdrowie..
read more - 22 marca 2024
Kontakt z naturą w dobie rozwoju technologicznego
W obliczu nasilającej się urbanizacji, kluczowy dla naszego zdrowia psychicznego staje się powrót do korzeni – kontakt z naturą. Dlaczego..
read more - 18 marca 2024
„Gwałt to przecież komplement” – oczami psycholożki
„Gwałt to przecież komplement” Mai Staśko to odważna książka, która bada kulturę gwałtu. Jednocześnie ukazując wyzwania z jakimi spotykają się..
read more - 16 marca 2024
Czuły dotyk – klucz do zadowolenia z ciała i jakościowej relacji
Czuły dotyk może mieć znaczący wpływ na zadowolenie z własnego ciała i jakość relacji jakie tworzymy. Badania Jessiki T. Campbell..
read more - 15 marca 2024
„Walk With Me” – oczami psycholożki
Film „Walk With Me” reżyserii Isabel del Rosal, to przepiękna historia, będąca jednocześnie narzędziem edukacyjnym. Autorka filmu rzuca światło na..
read more - 12 marca 2024
Wpływ uważności na życie seksualne: wgląd Karen Gurney
W dzisiejszym szybkim tempie życia, jakość naszych relacji intymnych często jest niska. Dr Karen Gurney podkreśla, że uważność może zrewolucjonizować..
read more - 10 marca 2024
Dzień Uznania Pracy Aborcjonistek
Uznanie pracy aborcjonistek jest silnie związane z Abortion Provider Appreciation Day. Dlaczego? Jaka jest historia tego dnia? Dlaczego to istotne,..
read more - 10 marca 2024
Wpływ HIV i AIDS na osoby z waginą
HIV/AIDS nieproporcjonalnie wpływa na osoby z waginą, kobiety/dziewczęta, uwikłane w biologiczne, społeczno-ekonomiczne i kulturowe wyzwania. Jaki to wpływ? z jakim..
read more - 9 marca 2024
Polski Dzień Osób Niebinarnych
9 marca obchodzimy Polski Dzień Osób Niebinarnych. Co to oznacz aby osoba niebinarną? Z jakimi trudnościami mogą spotykać się takie..
read more - 7 marca 2024
Szczęśliwe życie a wartości
W zagonionym świecie, gdzie presja sukcesu i ciągła gonitwa za materialnymi dobrami dominują, łatwo stracić z oczu to, co ma..
read more - 5 marca 2024
Tampony: plusy, minusy i potencjalne ryzyko ich używania
Używanie tamponów, podobnie jak podpasek w okresie menstruacji jest powszechną praktyką. Za ich używaniem przemawia dostępność oraz wygoda. Jednak czy..
read more - 3 marca 2024
Osoby pracujące seksualnie i ich prawa
Międzynarodowy Dzień Praw Osób Pracujących Seksualnie, obchodzony 3 marca, podkreśla potrzebę zrozumienia i szacunku dla praw osób pracujących seksualnych na..
read more - 2 marca 2024
Miesiąc Świadomości na Temat Zdrowia Osób Biseksualnych: wyzwania i strategie poprawy
Zdrowie osób biseksualnych ma ogromne znaczenie w obliczu rosnącej świadomości na temat różnorodności seksualnej. Miesiąc Świadomości na Temat Zdrowia Osób..
read more - 1 marca 2024
Dzień Zero Dyskryminacji: krok ku światu wolnemu od przesądów
W świecie, który coraz bardziej dąży do inkluzywności i równości, Dzień Zero Dyskryminacji, obchodzony 1 marca, staje się kluczowym momentem..
read more - 29 lutego 2024
Żałoba a życie seksualne
Czy żłoba wpływa na życie seksualne? Czy nasza seksualność pozostaje zdławiona z powodu przeżywania żałoby? Jak się mają nasze potrzeby..
read more - 28 lutego 2024
Konkurs! Wygraj książkę „OD CZEGO ZACZĄĆ. Poradnik przetrwania lęku, depresji i innych kryzysów psychicznych”!
Wspomniana książka pozwala lepiej rozumieć własne emocje oraz reakcje. Może być przydatna zarówno dla nastolatków, jak i osób dorosłych. Możesz..
read more - 27 lutego 2024
Dzień Na Rzecz Dekryminalizacji HIV – 28 luty
28 lutego obchodzimy Dzień Na Rzecz Dekryminalizacji HIV. Jakie są cele tego wydarzenia? Dowiedz się! Dekryminalizacja HIV – dlaczego ma..
read more - 26 lutego 2024
O relacjach romantycznych z dużą różnicą wieku
Relacja z różnica wieku – czy jest skazane na niepowodzenie? Czy kulturowe spojrzenie, wedle którego mamy być rówieśnikami i realizować..
read more - 24 lutego 2024
„Seks dla opornych” – oczami psycholożki
To film, który miał premierę w 2012 roku. Czy zatem nadal warto go zobaczyć? Jak się mają dylematy głównego bohatera..
read more - 23 lutego 2024
Konsekwencje braku dostępu do tabletki „dzień po”
Ostatnia deklaracja Andrzeja Dudy o nie podpisaniu ustawy dotyczącej tabletki „dzień po” czyli antykoncepcji awaryjnej, wywołała debatę na temat praw..
read more - 20 lutego 2024
Edukacja seksualna dziecka – rola dorosłego
Za edukację seksualna dziecka odpowiedzialny jest dorosły. Jak działać skutecznie w tej roli jako rodzic i nie tlyko? Dowiedz się!..
read more - 19 lutego 2024
„OD CZEGO ZACZĄĆ. Poradnik przetrwania lęku, depresji i innych kryzysów psychicznych” – oczami psycholożki
To książka, to przewodnik dla osób doświadczających silnych emocji. Dzięki niemu można zapoznać się z tym jak funkcjonuje ludzki mózg...
read more - 13 lutego 2024
Używanie podpasek: plusy, minusy i potencjalne ryzyko
Używanie podpasek w okresie menstruacji jest powszechną praktyką. Określa się jako najstarszy, najprostszy i najbardziej dostępny sposób higieny miesiączkowej. Jednak..
read more - 12 lutego 2024
TVP INFO przeprasza osoby LGBT+
Kiedy w TVP INFO pada słowa „Przepraszam” do osób queerowych, to znaczy, ze coś się dzieje? Dlaczego jest to historyczny..
read more - 7 lutego 2024
Konkurs! Wygraj książkę „HISTORIA KOBIET”!
Książka „HISTORIA KOBIET” to pozycja rzucająca światło na historię kobiet od dalekiej przeszłości, aż do dnia dzisiejszego. Możesz ją otrzymać..
read more - 6 lutego 2024
Tabletki aborcyjne. Jak działają i co je różni od antykoncepcji awaryjnej?
Tabletki aborcyjne nie są środkami antykoncepcyjnymi. Jak konkretnie działają? Jak można je zdobyć legalnie i bezpiecznie mieszkając w Polsce? Dowiedz..
read more - 30 stycznia 2024
Antykoncepcja awaryjna bez recepty. Dlaczego to ma sens?
Obecnie aby skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, konieczna jest recepta od lekarza. To wydłuża czas jej zażycia, który odgrywa kluczową rolę...
read more - 29 stycznia 2024
„Historia kobiet” – oczami psycholożki
Katarzyna Radziwiłł, autorka książki „Historia kobiet” oraz Joanna Czaplewska, ilustratorka, rzucają światło na Historię Kobiet. To cieniutka książka, która jest..
read more - 28 stycznia 2024
Trzecia rocznica pogardy i wykluczenia: prawo antyaborcyjne
27 stycznia to ważna data dla Polski. W tym roku tego dnia obchodziliśmy trzecią rocznicę pogardy i wykluczenia osób AFAB*...
read more - 27 stycznia 2024
Antykoncepcja awaryjna – co to jest i jak działa?
Antykoncepcja awaryjna, to nie to samo co aborcja farmakologiczna. Czym zatem jest? Czy jest legalna i dostępna w Polsce? Czym..
read more - 24 stycznia 2024
Nowotwór piersi – holistyczne podejście do leczenia.
Holistyczne podejście do medycyny odgrywa ogromną rolę we współczesnym świecie. W przypadku zachorowań, takich jak nowotwór piersi, warto przyjrzeć się..
read more - 17 stycznia 2024
Konkurs! Wygraj książkę „Fanfik”!
Książka „Fanfik” pozwala spojrzeć na obszar seksualności i tożsamości płciowej z otwartością i łagodnością. Możesz ją otrzymać w prezencie, biorąc..
read more - 16 stycznia 2024
Wymiar emocjonalny i duchowy zdrowia seksualnego
Jak się ma emocjonalność i duchowość do seksualności i zdrowia seksualnego? I czy te obszary naszego życia jakkolwiek się przecinają?..
read more - 15 stycznia 2024
„Fanfik” – oczami psycholożki
„Fanfik” to książka o trudach dorastania, leczeniu, zakochaniu, poznawaniu siebie i marzeniach. Wgłębiając się w treść książki nie trudno zauważyć..
read more - 4 stycznia 2024
Feminizm i BDSM. Czy to idzie ze sobą w parze?
Wiele osób uważa, że feminizm wyklucza się z BDSM lub innymi formami ekspresji seksualnej, które nie są „waniliowe”. Czy feministka..
read more - 20 grudnia 2023
Konkurs! Wygraj książkę „Octopussy”!
To książka dla kobiet, mężczyzn, osób niebinarnych – dla wszystkich ciekawych aktualnej rzeczywistości, a także związku seksualności z wolnością. Dzisiaj..
read more - 19 grudnia 2023
Masters i Johnson – poznali fizjologiczną odpowiedz ciała na seks
Masters i Johnson to jedna z najbardziej znanych par w dziedzinie seksualności. Początkowo wzbudzało to wiele kontrowersji (kobieta w nauce..
read more - 18 grudnia 2023
„Octopussy” – oczami psycholożki
Tytuł tej książki mówi nieco sam siebie. To książka o kobietach, doświadczeniach, erotyce, poszerzaniu wyobraźni, stosunku do planety, o tym..
read more - 16 grudnia 2023
Alfred Kinsey – pionier badań nad seksualnością
Alfred Kinsey – jedno z najważniejszych nazwisk współczesnej seksuologii. Co jemu zajdziemy? Jakich pionierskich działań dokonał? Czego dotyczy Skala Kinsey’a?..
read more - 13 grudnia 2023
Konkurs! Wygraj książkę „Szepczące w ciemnościach”!
To książka dla kobiet, mężczyzn, osób niebinarnych – dla wszystkich ciekawych aktualnej rzeczywistości, a także związku seksualności z wolnością. Dzisiaj..
read more - 12 grudnia 2023
Seks coaching a terapia seksualna
Zarówno psychoterapeuta pracujący w obszarze seksualności, terapeuta seksualny, seksuolog jak i ekspertka seks coachingu, dbają o zdrowie seksualne osoby klienckiej...
read more - 11 grudnia 2023
„Szepczące w ciemnościach” – oczami psycholożki
Szeptanie, mrok, kobieca siła, mądrość, niezależność i pasja. O tym jest ta książka, tak potrzebna, choć nie jedynie kobietom. Napisana..
read more - 1 listopada 2023
Bliskość z samx sobą. Jak o nią dbać?
O bliskości budowanej w relacji romantycznej czy rodzinnej, można przeczytać wiele. Jednak o bliskości ze sobą, już nie tak łatwo..
read more - 13 października 2023
Konkurs! Wygraj książkę „GŁOSUJĘ! Wybieram”!
Książka „GŁOSUJĘ! Wybieram” to pozycja skierowana do dzieci. Krótka, w twardej oprawie z dziecięcą grafiką. Dlaczego warto zwrócić na nią..
read more - 9 października 2023
„GŁOSUJĘ! Wybieram” – oczami psycholożki
Zbliżające się wybory to ważny dla mnie temat. Badania pokazują, że kształtowanie postaw obywatelskich rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie. Dzisiaj..
read more - 6 października 2023
Poliamoria – co wartościowego może Tobie wnieść?
Chętnie oceniamy związki. Szczególnie te spoza tradycyjnego modelu. A przybierając inną perspektywę – czego możesz się nauczyć z poliamorycznych relacji?..
read more - 29 września 2023
Między pragnieniem, a byciem wdzięcznx
Wielokrotnie pragniemy więcej niż mamy. Jednocześnie często nie doceniamy tego, co już jest w naszym posiadaniu. Co znajduje się pomiędzy..
read more - 27 września 2023
Konkurs! Wygraj książkę „aktywna nadzieja”!
„Aktywna nadzieja” to szalenie ważna w obecnych czasach książka. Choć jej tytuł jest niepozorny, może się okazać, że stanie się..
read more - 25 września 2023
Dawanie i otrzymywanie przyjemnego dotyku
Dotyk dla wielu osób jest bardzo ważny, a jednocześnie dla sporej grupy tych osób jest tematem trudnym. Trudno mówić o..
read more - 19 września 2023
„Aktywna nadzieja” – oczami psycholożki
Pełny tytuł tej książki brzmi „Aktywna nadzieja. Jak spojrzeć prawdzie w oczy i w kreatywny sposób sprostać katastrofie, w której..
read more - 28 sierpnia 2023
Planowanie czasu na miłość
W poniedziałkowym liście (14 sierpnia), napisałam o miłości. Zainspirowana utworem Natalii Przybysz, dzięki Agnieszce Szpili. Ten list spotkał się z..
read more - 23 sierpnia 2023
Konkurs! Wygraj książkę „CZERWONY MŁOTECZEK”!
„CZERWONY MŁOTECZEK” to trzecia, wyczekiwana książka Doroty Kotas! Możesz ją wygrać w konkursie, który z przyjemnością organizuję w ramach współpracy..
read more - 17 sierpnia 2023
Małe gesty, wielki wpływ. Momenty mikro-bliskości
Bliskość może dotyczyć wielu relacji: romantycznej, przyjacielskiej czy relacji z dzieckiem. Momenty mikro-bliskości można zatem stosować w różnych relacjach. Nie..
read more - 14 sierpnia 2023
„Czerwony młoteczek” – oczami psycholożki
To trzecia książka Doroty Kotas. Czego możemy się po niej spodziewać? Jak bardzo jest podobna do poprzednich pozycji? Czy autorka..
read more - 11 sierpnia 2023
Sekspozytywność – czym jest
Czy znasz pojęcia takie jak: seks pozytywność, proseksualność czy pozytywna seksualność? Dla wielu osób są to nowe pojęcia, których znaczenie..
read more - 25 lipca 2023
Polska dzisiaj – aborcja legalna czy nie?
W 1993 roku doszło do zgniłego kompromisu państwa i kościoła na mocy którego ograniczono dostęp do aborcji. W 2020 Rolku..
read more - 28 czerwca 2023
Konkurs! Wygraj książkę „Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness”
„Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness”? Tę książkę możesz wygrać w konkursie, który organizuję w ramach współpracy z Wydawnictwem Publicat! Dowiedz..
read more - 27 czerwca 2023
Międzynarodowy Dzień Testów na HIV
27 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Testów na HIV. Dla wielu osób to nieprzyjemny temat. Dla innych to wciąż tabu. Badania..
read more - 26 czerwca 2023
„Jak przetrwać życiowe trudności #mindfulness” – oczami psycholożki
O uważności napisano tak wiele książek. Sławetne „tu i teraz” słyszał chyba każdy z nas. Pewnie nie jeden raz. Czy..
read more - 5 czerwca 2023
Dzień Świadomości nt Długotrwałego Życia z HIV
Życie z HIV – jakie jest? 5 czerwca wypada Dzień Świadomości nt Długotrwałego Życia z HIV. Jeszcze w latach 90ych..
read more - 2 czerwca 2023
„ACT w pracy z rodzicem homoseksualnego dziecka” – Psychologia w Praktyce, 2023
Jak pracować z rodzicem homoseksualnego dziecka? Jak w tej pracy można wykorzystać ACT? Czy ten styl pracy, może być pomocny?..
read more - 1 czerwca 2023
Konkurs! Wygraj książkę „Hania i Hania”
„Hania i Hania” to książka o człowieczeństwie, różnicach, tego co łatwo nazwać przypadkiem czy szczęściem lub jego brakiem. W ramach..
read more - 31 maja 2023
Masturbacja daje wolność. Kobietom.
O masturbacji słyszy się wiele, głównie niestety w negatywnym znaczeniu. Jednak czy znane jest Tobie podejście według którego masturbacja daje..
read more - 24 maja 2023
Konkurs! Wygraj książkę Mai Heban!
17 maja 2023 odbyła się premiera książki Mai Heban „Godność, proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei” – oczami psycholożki. W..
read more - 23 maja 2023
Unikaj w masturbacji
Masturbacja – jak o nią dbać? Czego unikać w masturbacji? Czy można zrobić coś, by masturbacja była bardziej przyjemna? Dowiedz..
read more - 22 maja 2023
„Godność, proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei” – oczami psycholożki
Książka o transpłciowości, gniewie i nadziei, napisana przez Maję Heban miała premierę 17 maja 2023, Wydawnictwo Krytyka Polityczna. Czy rzeczywiście..
read more - 17 maja 2023
Konkurs! Wygraj książkę „Ogarnąć czas”!
Niedawno na blogu pojawiała się recenzja książki „Ogarnąć czas. 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD”...
read more - 16 maja 2023
Czy masturbacja jest zdradą?
Czy masturbacją jest zdradą? Czy masturbacją jest grzechem w małżeństwie? To bardzo czesto padające pytania dotyczące masturbacji. Zatem jak to..
read more - 12 maja 2023
„Ogarnąć czas. 25 sposobów na produktywność dla wiecznie zajętych i dorosłych z ADHD” – oczami psycholożki
Jak ogarnąć czas? Książek na temat planowania, zarządzania czasem czy zarządzania sobą w czasie jest mnóstwo. Jednak czy ta pozycja..
read more - 9 maja 2023
Fakty i mity na temat masturbacji
W ostanim artykule napisałam czym jest masturbacja. Jednak dookoła tego tematu wciąż krąży wiele mitów. Rozprawmy sie z nimi –..
read more - 5 maja 2023
„Ryś. Król puszczy” – oczami psycholożki
To film nie tylko o rysiu euroazjatyckiem, a także o tym jak funkcjonuje cały ekosystem, w którym ryś się znajduje...
read more - 2 maja 2023
Czym jest masturbacja?
Czy masturbacja dotyczy wszystkich? Może to oznaka desperacji czy zaburzenia? Czy masturbacji należy się wstydzić? I dlaczego nie mówimy o..
read more - 27 kwietnia 2023
„Kotka Brygidy” – oczami psycholożki
Książka o wojnie widzianej oczami dziecka, choć niekoniecznie jest to książka dla dzieci. Jakie jest wojenne doświadczenie głównej bohaterki? „Kotka..
read more - 24 kwietnia 2023
Jak podjąć trudną decyzję?
Każdy z nas mierzy się w życiu z trudnymi decyzjami. Często nie wiemy wtedy co zrobić. Jak pomaga nam w..
read more - 21 kwietnia 2023
„Hania i Hania” – oczami psycholożki
Poszukując wartościowych pozycji dla dzieci, łatwo przeoczyć te, które dotyczą trudnych wątków historycznych. „Hania i Hania” to zarówno opowieść jak..
read more - 20 kwietnia 2023
Dlaczego jako psycholożka zadaję tyle pytań?
Zdarza mi się dostawać pytanie, dlaczego zadaje tyle pytań? Czy nie można działać inaczej? Czemu mają służyć te pytania? Wreszcie..
read more - 5 kwietnia 2023
Konkurs! Wygraj „Usypianki”!
Jakiś czas temu zapoznałam się z publikacją „Usypianki” Karoliny Piotrowskiej. Uznałam, że to ciekawa propozycja, nie tylko dla dzieci i..
read more - 3 kwietnia 2023
Ból podczas stosunku – dyspareunia
Ból podczas stosunku jest doświadczeniem wielu osób z waginą. Jednak nie musi on pozostawiać doświadczeniem długotrwałym. Seks nie ma być..
read more - 29 marca 2023
„Usypianki” – oczami psycholożki
Wiele dzieci mierzy się z trudnościami ze snem wynikającymi z napięć czy przestymulowaniem w ciągu dnia. Często przekłada się to..
read more - 27 marca 2023
Czego możesz się spodziewać po współpracy z ekspertką seks coachingu?
Dla wielu osób słowo „coaching” jest dobrze znane. Jednak niewiele osób wie, czego się spodziewać po współpracy z ekspertką seks..
read more - 22 marca 2023
Konkurs! Wygraj „Seksownik”!
Jakiś czas temu opublikowałam recenzję książki „Seksownik”. Byłam pod wrażeniem jej prostoty i użyteczności. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Charaktery Forum..
read more - 21 marca 2023
„Chora na siebie” – oczami psycholożki
Tytł filmu bardzo wywmony, a historia dla niektórych szokująca. W czym rzecz z chorobą na siebie? Czy warto zobaczyć ten..
read more - 20 marca 2023
Czym jest seks coaching?
Wiele osób nie do końca widzi różnice między seksuologią a seks coachingiem. W przypadku braku edukacji seksualnej, a także ustawy..
read more - 28 lutego 2023
„Seksownik”- oczami psycholożki
„Seksownik” to nowo wydana pozycja, której patronuje merytorycznie Magazyn Charaktery! W tym artykule dowiesz się co o niej myślę i..
read more - 20 lutego 2023
Relacja ze sobą
Relacja ze sobą jest fundamentem wszystkich innych relacji. Jednak dbanie o tę relacje bywa trudne. Nie tylko dlatego, że nas..
read more - 17 lutego 2023
„Właściciele” – oczami psycholożki
Własność dla osób zamieszkujących postkomunistyczne kraje to wielka sprawa. Co może się wydarzyć w związku z tą własnością? Jak może..
read more - 16 lutego 2023
„Target na orgazm” – Charaktery Seks
Czy orgazm jest w seksie najważniejszy? Co mówi o jakości relacji? Odpowiedzi na te pytania i więcej, znajdziesz w artykule..
read more - 15 lutego 2023
Kochasz? Nie zmieniaj partnera na siłę
Kto jaki powinien być w relacji? Kto powinien dokonywać zmian i jakich? Co z koncepcją „jak mnie kochasz to się..
read more - 7 lutego 2023
„Lunana. Szkoła na końcu świata” – oczami psycholożki
Wydawać by się mogło, że film o szkole i to jeszcze na końcu świata, niekoniecznie może zachęcić do rozważań. Jakie..
read more - 21 grudnia 2022
Święta jak marzenie
Filmy świąteczne karmią nas obrazkiem przepięknego stołu, choinki ledwo dźwigającej ozdoby oraz grupy rozbawionych, radosnych ludzi. Jednak nie jest to..
read more - 19 grudnia 2022
Dobry seks czyli jaki
Dobry seksy czyli jaki? Czy dobry seks w ogóle istnieje? Jak to możliwe, ze dla nas wszystkich, oznacza to to..
read more - 16 grudnia 2022
„Na pełny etat” – oczami psycholożki
„Na pełny etat” to film obrazujący sytuację tysięcy, jeśli nie milionów kobiet. Sytuację niewidoczności, pomimo tego, że często to kobiety..
read more - 14 grudnia 2022
Mówię TAK! Dla polskich tęczowych rodzin
Mówię TAK! To akcja zorganizowana by zebrać podpisy pod petycja dla równości małżeńskiej, co oznacz ochronę polskich rodzin, w tym..
read more - 12 grudnia 2022
Jak budować życie zgodnie z wartościami? Metoda „trzech C”
Nasze wartości są fantastycznym kompasem po mapie życia. Jednak nie zawsze wykorzystujemy je w ten sposób. Pomocna w tym może..
read more - 10 grudnia 2022
Molestowanie seksualne. Doświadczenia kobiet.
Molestowanie seksualne to szalenie ważny temat. W Polsce istotnym wątkiem w tym temacie, jest przyzwolenie społeczne na molestowanie, w tym..
read more - 5 grudnia 2022
„Zdarzyło się” – oczami psycholożki
„Zdarzyło się” to historia walki, braku wsparcia, oszustwa oraz samotności. Patrząc na historię kobiet, całkiem często nie miały one na..
read more - 15 listopada 2022
Tydzień Świadomości na temat Transpłciowości
Obchodzimy każdego roku w listopadzie, a dokładniej między 13 – 19 listopada. Transpłciowość to ważny temat. Dlaczego ma on znaczenie?..
read more - 29 września 2022
Miesiąc Zapobiegania Samobójstwom – sygnały ostrzegawcze
Osoby doświadczające myśli samobójczych, a także planujące próbę samobójczą, zazwyczaj z kimś się tym dzielą. nie zawsze otwarcie i nie..
read more - 27 września 2022
„Dziewczyny” – oczami psycholożki
Tytuł filmu zdradza, że jest on o dziewczynach, choć niekoniecznie oczywistym jest, że jego twórczyni przeprowadzi widzów przez ogrom różnorodnych..
read more - 26 września 2022
Miesiąc Zapobiegania Samobójstwom
Rozpoczyna się pierwszego września i trwa do końca miesiąca. To bardzo ważny czas, ponieważ bywa pretekstem do rozmów i edukacji..
read more - 7 września 2022
„Iluzja” – oczami psycholożki
„Iluzja” – niewątpliwie tytuł filmu nawiązuje do tego, co można w nim zaobserwować. Czy iluzja opuszcza głównych bohaterów? Czy moze..
read more - 5 września 2022
„Uwalnianie” – oczami psycholożki
Książka Igi Kowalskiej to książka potrzebna. Nie jest podręcznikiem, jednak możemy się z niej wiele nauczyć. Skłania do refleksji, zachęca..
read more - 30 sierpnia 2022
„Aseksualność. Czwarta orientacja” – oczami psycholożki
Aseksualność a zalecanie seksu – skrzywiony obraz seksualności Wiele czynników wpływa na to, jak widzimy ludzką seksualność. Mam wrażenie, że..
read more - 29 sierpnia 2022
Kiedy dać dziecku smartfon? Wywiad dla HomoDigital
Niektórzy rodzice zastanawiają się nad tym, kiedy dziecku pozwolić na przesiadywanie przed smartfonem czy tabletem. Dla tych innych z kolei..
read more - 18 sierpnia 2022
„Ninjababy” – oczami psycholożki
Kolejny raz oglądałam film norweskiej produkcji. Te filmy mają coś w sobie. – to „świeże” kino, tak inne od tego..
read more - 17 sierpnia 2022
Prześladowanie – czym jest?
Prześladowanie jest konkretnym działaniem o którym można powiedzieć, gdy spełnione są określone warunki. Jakie są formy prześladowania? Co warto o..
read more - 12 sierpnia 2022
Koncentracja według zasad ACT
Usiłowanie zadbania o koncetrację bywa trudne. Jednak potrzebujmy jej niezależnie od tego czy się uczymy czy praucjemy zawodowo. Jak zatem..
read more - 8 sierpnia 2022
„Autoboyography” – oczami psycholożki
Historia słodko-gorzkiej relacji, która z jednej strony istnieje, a z drugiej jakby jej nie było. Opowieść o tym jak religia,..
read more - 7 sierpnia 2022
Sześć kroków do dobrostanu
Dobrostan czyli zdrowie, w tym psychiczne, to bardzo ważna jakość życia. Jednak niewiele osób wie, jak tak naprawdę o nią..
read more - 2 sierpnia 2022
„Idź własną drogą” – oczami psycholożki
Książka napisana dla nastolatków, choć dla dorosłych może być równie wartościowa i pomocna. Dlaczego warto ją przeczytać? Dowiedz się! Polska..
read more - 1 sierpnia 2022
List otwarty tranzycja.pl odnośnie terapii konwersyjnej
Na stronie www tranzycja.pl przeczytałam list otwarty do władz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Podpisałam się pod nim. Dlaczego? Przeczytaj poniżej...
read more - 22 lipca 2022
Więź emocjonalna dziecko-rodzic. Czyli jak rozregulowanie rodzica, wpływa na rozwój dziecka
Bycie rodzicem to coś, do czego nikt nas nie przygotowuje. Wejście w rolę rodzica często wiąże się z szeregiem doświadczeń,..
read more - 21 lipca 2022
„Superbohaterowie” – oczami psycholożki
Wbrew pozorom nie jest to film i fikcyjnych postaciach. Wspomniani superbohaterowie to osoby, które być może spotykasz w codziennym życiu...
read more - 18 lipca 2022
Empatia i współczucie u dziecka. Jak je rozwijać?
Kilka dni temu trafiłam w sieci na pewną historię. Empatia i współczucie u dzieci to główny jej temat. Jak to..
read more - 16 lipca 2022
„SEX. To o czym dorośli Ci nie mówią” – oczami psycholożki
Na polskim rynku wydawniczym wciąż brakuje książek o seksualności. Szczególnie tych skierowanych do dzieci czy młodzieży. Czy ta książka jest..
read more - 14 lipca 2022
Rehabilitacja seksualna – konsultacje Avalon
O rehabilitacji seksualnej mówi się w Polsce bardzo niewiele. To wielka strata nie tylko dla osób, które jej potrzebują, a..
read more - 12 lipca 2022
Tydzień Świadomości na temat Niebinarności
Temat płci jest znacznie bardziej zróżnicowany niż nam się wydaje. Płeć to nie genitalia, piersi czy wygląd „męski” lub „kobiecy”...
read more - 7 lipca 2022
„Słabsze ogniwo” – oczami psycholożki
Film „Słabsze ogniwo” jest opowieścią o tym jak radykalne, fanatyczne działania wpływają na zachowania ludzkie i dynamikę funkcjonowania w grupie...
read more - 6 lipca 2022
Odporność psychiczna dziecka. Jak kształtują ją dorośli?
O odporności psychicznej mówi się więcej przez ostatnich 5 lat. Jednak wciąż niewystarczająco i wciąż niewiele w odniesieniu do dzieci..
read more - 5 lipca 2022
„Sexedpl. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” – oczami psycholożki
Dorastanie to trudny czas dla dzieci i ich rodziców. W kraju, w którym nie ma systemowej edukacji seksualnej, ten czas..
read more - 4 lipca 2022
Płacz niemowlaka – jak reagować?
Wielu rodziców zadaje mi podczas warsztatów pytania: czy reagować, a jeśli reagować to jak? Dotyczy to obaw związanych z rozpuszczaniem..
read more - 28 czerwca 2022
Rocznica Zamieszek w Stonewall
Zamieszki w Stonewall Nazywane także Powstaniem w Stonewall, miały swój początek we wczesnych godzinach porannych 28 czerwca 1969. Wówczas nowojorska..
read more - 27 czerwca 2022
Międzynarodowy Dzień Testów na HIV
27 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Testów na HIV. Dla wielu osób to nieprzyjemny temat. Jednak badania na obecność HIV warto..
read more - 24 czerwca 2022
„Księgarnia w Paryżu” – oczami psycholożki
„Księgarnia w Paryżu” brzmi romantycznie. To film o rutynie, przebudzeniu, braku nadziei, doświadczaniu nowego i powracaniu do staregu, choć inaczej..
read more - 20 czerwca 2022
Dlaczego to ważne by dziecko miało obowiązki domowe?
Wielu rodziców z którymi pracuję, nie doszacowuje możliwości i potrzeb rozwojowych dziecka. Nie widzi także wartości w tym, by dziecko..
read more - 17 czerwca 2022
„Rebel Dykes” – oczami psycholożki
„Rebel Dykes” to film dokumentalny, w którym można poznać spory kawałek queerowej społeczności, w okresie minionego wieku w UK (choć..
read more - 16 czerwca 2022
Dzień Widoczności Osób Płynnopłciowych
Czym jest płynnopłciowość? Jak wspierać osoby bliskie, które deklarują płynnopłciowość? Czy płynność płciowa jest powedem do obaw? Czym jest płynnopłciowość..
read more - 10 czerwca 2022
„Między Dwoma Światami” – oczami psycholożki
„Między Dwoma Światami” to film rzeczywiście opowiadający o dwóch światach. To obraz kryzysu ekonomicznego, braku równych szans, wyzysku, sukcesu, tymczasowości...
read more - 9 czerwca 2022
Jakim rodzicem jesteś?
Wielu rodziców z którymi pracowałam i wciąż pracuję zadaje sobie to pytanie. Nie ma znaczenia czy spotykamy się w Wirtualnym..
read more - 8 czerwca 2022
„Rytmy Casablanki” – oczami psycholożki
Tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się mówić niewiele o fabule filmu. Jednak ogladając go, bardzo łatwo można zauważyć, że..
read more - 7 czerwca 2022
Dlaczego nazywanie uczuć i emocji ma znaczenie?
Bywa bardzo trudne i niektórzy odnoszą wrażenie, że nie ma sensu. Według innych nazywanie uczuć i emocji niczego nie zmienia,..
read more - 17 maja 2022
Premiera książki „Trans i pół, bejbi” autorstwa Torrey Peters
„Trans i pół, bejbi” autorstwa Torrey Peters to książka, jakiej na polskim rynku wydawniczym nie było. Dzięki Wydawnictwu W.A.B mamy..
read more - 12 maja 2022
Dlaczego unikamy przyjemnych emocji?
Być jest to dla Ciebie zaskakujące, że niektórym zdarza się unikać przyjemnych emocji. Intuicyjne myślenie prowadzi do wniosku, że unikamy..
read more - 6 maja 2022
„Miłość w spektrum” – oczami psycholożki
Serial „Miłość spektrum” przedstawia życie prawdziwych ludzi. To australijska produkacja dzięki której możemy dowiedzieć się jak wygląda życie grupy społecznej,..
read more - 4 maja 2022
Kilka faktów o leskijkach o których możesz nie wiedzieć
O lesbijkach bardzo czesto mówi się jak o jednorodnej grupie. Czy jest to trafne? Przeczytaj kilka faktów o lesbijkach, podejrzewam,..
read more - 2 maja 2022
Tydzień Widoczności Lesbijek – kim są Zandra i Ania?
Tydzień Widoczności Lesbijek trwa od 26 kwietnia do 2 maja. Z tego powodu oddałam głos lesbijkom na blogu, jak i..
read more - 1 maja 2022
Tydzień Widoczności Lesbijek – kim są Joanny?
To kolejny dzień Tygodnia Widoczności Lesbijek (26 kwietnia – 2 maja), kiedy chcę oddać głos właśnie im – lesbijkom. Kim..
read more - 30 kwietnia 2022
Tydzień Widoczności Lesbijek – kim są Marta i Mariola?
Tydzień Widoczności Lesbijek trwa od 26 kwietnia do 2 maja. Chcę oddać głos lesbijkom, by to one mogły opowiedzieć jak..
read more - 29 kwietnia 2022
Dzień i Tydzień Widoczności Lesbijek
26 kwietnia obchodzony jest Dzień Widoczności Lesbijek, który jedmnoczesnie jest pierwszym dniem Tygodnia Widoczności Lesbijek (26.04 – 2.05). To ważny..
read more - 25 kwietnia 2022
Dzień Widoczności Osób Nienormatywnych Płciowo – Niebinarnych
W Polsce, szczególnie na scenie politycznej, temat seksualności wiąże się z brakiem podstawowej wiedzy, pomyleniem definicji i brakiem umiejętności do..
read more - 22 kwietnia 2022
Toksyczne więzi rodzinne. Jak je rozpoznać?
Rodzinę utarło się widzieć, jako grupę społeczną w której żyjemy w poczuci bezpieczeństwa, zaopiekowania i możliwości wyrażania siebie. Jednak każdy..
read more - 18 kwietnia 2022
„Rozbroić narcyza” – oczami psycholożki
Książka Wendy T. Behary zatytułowana „Rozbroić narcyza” to bardzo spójna merytorycznie pozycja, wydana w Polsce w 2021 roku przez GWP...
read more - 15 kwietnia 2022
Dlaczego zauważanie i komunikowanie własnych emocji ma znaczenie?
Wiele osób przyjmuje strategię uciekania od emocji. Udawania, że ich nie ma lub umniejszania ich znaczeniu, zakładając, że to pozwoli..
read more - 11 kwietnia 2022
”Zakochana Anais” – oczami psycholożki
12 lutego 2022 w kinach pojawił się premierowy pokaz filmu „Zakochana Anais” w reżyserii Charline Bourgeois-Tacquet. Film został zrealizowany w..
read more - 5 kwietnia 2022
Krytyk wewnętrzny. Czy nas wspiera?
O krytyku wewnętrznym już nie raz pisała i mówiłam. Dzisiaj wracam do tego tematu zainspirowana dzisiejszym spotkaniem w ramach kursu..
read more - 31 marca 2022
Kim jest Kacper Potępski?
Na Kacpra trafiłam jakiś czas temu na Instagramie. To m.in. Kacper był osobą do której wielokrotnie pisałam z pytaniami, gdy..
read more - 31 marca 2022
Kim jest Ma Stęga?
O istnieniu Ma Stęga wiedziałam od jakiegoś czasu. Niedawno posłuchałam rozmowy z Ma, którą przeprowadziła Renata Kim w ramach podcastu..
read more - 31 marca 2022
Kim jest Kali Katharsis?
O istnieniu Kali Katharsis dowiedziałam się dzięki reportażowi fantastycznej Karoliny Sulej. Wtedy pomyślałam „jak ja chcę ją poznać!”. I tak..
read more - 31 marca 2022
Kim jest Maja Heban?
Obserwuje Maję Heban w sieci od jakiegoś czasu, chętnie czytam jej artykuły i słucham wywiadów czy wypowiedzi podczas paneli dyskusyjnych...
read more - 31 marca 2022
Międzynarodowy Dzień Widoczności Osób Transpłciowych
Ten szczególny dzień obchodzimy od 2009 roku. Uznano wówczas, że osoby transpłciowe nie istnieją w mediach i debacie publicznej, nie..
read more - 18 marca 2022
„Historia mojej żony” – oczami psycholożki
18 marca 2022 to dzień premiery w Polsce ekranizacji najpopularniejszej książki Milana Füsta, zatytułowanej „Historia mojej żony”. Film zrealizowała węgierska..
read more - 17 marca 2022
„Queering” – oczami psycholożki
„Queering” to serial dostępy na platformie YouTube. Opowiada o społeczności LGBT+ jednak w zupełnie inny sposób niż można się tego..
read more - 15 marca 2022
Ćwiczenia do pracy z lękiem, strachem, zamartwianiem się
Podczas rozmowy „Działalność w sąsiedztwie wojny” do której zaprosiła mnie Jola Ambrożewicz, zapowiedziałam artykuł z konkretnymi ćwiczeniami, dotyczącymi pracy z..
read more - 15 marca 2022
Działalność w sąsiedztwie wojny. Rozmowa z psycholożką Magdą Widłak-Langer
Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Wojna wytoczona Ukrainie, choć możemy mieć poczucie, że nas bezpośrednio nie dotyczy, jednak wpływa na..
read more - 14 marca 2022
Detoks informacyjny – jak nie wyhodować PTSD, ostrego stresu i traumy.
Obecnie wszyscy są wystawieni na informacje dotyczące sytuacji w Ukrainie. Czy tego chcemy czy nie, pojawiając się w mediach społecznościowych,..
read more - 9 marca 2022
Polski Dzień Osób Niebinarnych
Świat nie jest binarny, choć wielu chciałoby by taki właśnie był. Czym jest niebinarność? Jak ją rozumieć? Kto czy co..
read more - 3 marca 2022
„Anne+” – oczami psycholożki
To film o dwudziestolatce, która szuka drogi do siebie. Poznaje swoje potrzeby, lęki i wartości. Czy jest to droga łatwa?..
read more - 2 marca 2022
Praktyczna praca z trudnymi emocjami i myślami [+ ćwiczenie]
Trudne myśli i emocje przydarzają się każdemu. Jednak nie wszyscy wiedzą co wówczas robić. Jak sobie z nimi radzić? Czy..
read more - 1 marca 2022
Pomoc dla Ukrainy – co może zrobić każdy z nas?
Po dwóch latach pandemii, jesteśmy w sytuacji kolejnego kryzysu. Z sesji gabinetowych wiem, że dla wielu z Was to czas..
read more - 28 lutego 2022
Rozczarowania i frustracja w związku
Bywają bolesne, choć z trudem mówimy o nich głośno. Zupełnie jakby nazwanie tego co odczuwamy, było przyznaniem się do tego,..
read more - 25 lutego 2022
Ukraina. Nowa rzeczywistość
Dwudziestego czwartego lutego tego roku, obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Niekoniecznie takiej, jakiej byśmy życzyli sobie lub komukolwiek innemu –..
read more - 24 lutego 2022
O kobietach które kochają za bardzo
Kiolkadzisiąt lat temu pojawił sie termin „kobiety, które kochają za bardzo” czy jest wciąz aktualny i co właściwie oznacza? Jak..
read more - 23 lutego 2022
dePRESJA – akcja Fundacji ITAKA
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Dlatego wzięłam udział w akcji organizowanej przez Fundację ITAKA. W ramach tej..
read more - 22 lutego 2022
Znaczenie i wpływ komunikacji na relację
Napisałam o komunikacji wiele artykułów na blogu. Dzisiaj chcę podjąć temat komunikacji w relacji nieco inaczej. Słowa w relacji są..
read more - 21 lutego 2022
Samoobserwacja w depresji
Depresja to temat poruszany każdego roku w mediach. Mówi się o niej wiele w kontekście bojawów oraz tego jak rozmawiać..
read more - 19 lutego 2022
Czym jest prawdziwa miłość? Kiedy to kochanie, a kiedy kontrolowanie?
Najwięcej o miłości bezwarunkowej mówi się w kontekście roli macierzyńskiej. Jednak jak to jest w relacjach? Kiedy kochanie jest kochaniem,..
read more - 18 lutego 2022
„Joe Bell” – oczami psycholożki
Młodzież LGBT+ w Stanach Zjdenoczonych Badania przeprowadzone w USA wykazują, że młodzież z grupy LGBT+, odznacza się wyższym wskaźnikiem prób..
read more - 16 lutego 2022
Brak seksu w związku czyli kiedy słyszysz „nie”
Słowo „nie” wypowiadamy w swoim życiu często. Jednak w niewielu obszarach budzi ono tak wiele emocji, jak w obszarze seksualności...
read more - 14 lutego 2022
Miesiąc świadomości na temat aromantyczności
Aromantycznośc to taki obszar seksualności o którym mówi się niewiele, a szkoda. Szersze rozumienie obszaru seksualności jest pomocne w zrozumieniu..
read more - 9 lutego 2022
Premiera książki „Rozbroić lęk” autorstwa Risy Williams + rozdanie!
Premiera książki „Rozbroić lęk”, wydanej nakładem Wydawnictwa Publicat jest właśnie dzisiaj. Książek o lęku na rynku wydawniczym jest sporo, czy..
read more - 8 lutego 2022
Empata – kim jest? Co u empatów może wywołać lęk?
Sporo uwagi poświęca zagadnieniom empatii, jednak już empatom niekoniecznie. A przecież to bardzo wazna strona teo zjawiska, jakim jest empatia...
read more - 7 lutego 2022
„Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie”, Pat Flynn
Sztuka odpuszczania – czyli? To pozycja o tym, jak radzić sobie w czasach kryzysu. Kiedy Pat Flynn zostaje zwolniony z..
read more - 4 lutego 2022
Biseksualność – artykuł dla Lula Pink
Na jej temat napisałam sporo na profilu na Instagramie @psychetee. Szczególnie dużo tych treści pojawiło się w minionym roku, w..
read more - 31 stycznia 2022
Dlaczego trudno współczuć sobie?
Jak działa nasz umysł? Wszyscy zdajemy sobie sprawę z istnienia mózgu, jednak nie wszyscy wiemy, że składa się on m.in...
read more - 28 stycznia 2022
„Mistrzowie mistyfikacji: Historie słynnych oszustów” – oczami psychologa
Wielu z nas jest poddawanych oszustwom i różnego rodzaju manipulacji. Nie wszyscy wiemy, że pewne zachowania, zdania są manipulacją, mają..
read more - 24 stycznia 2022
Autonomiczność dziecka
Autonomiczność dziecka to temat dla wielu osób nowy lub bagatelizowany. Wielokrotnie spotykam się wśród rodziców czy opiekunów z założenie, że..
read more - 22 stycznia 2022
Jak wykształcić współczujący umysł?
Współczucie z języka angielskiego „compassion„, pochodzi od łacińskiego „compati” czyli „cierpieć z”. Jak zatem można rozumieć współczucie? Jak ten je..
read more - 2 grudnia 2021
„Joga – sztuka życia” – oczami psycholożki (i nauczycielki jogi)
Książka “Joga – sztuka życia” Donny Farhi, to pozycja o jodze, jako praktyce. Jednak co ciekawe, autorka przedstawia tę praktykę..
read more - 1 grudnia 2021
Światowy Dzień Walki z AIDS
Obchodzony jest co roku 1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dlaczego obchodzenie tego dnia ma znaczenie..
read more - 30 listopada 2021
“Misfit. Manifest” – oczami psycholożki
Książka napisana przez Lidię Yuknavitch, to jak twierdzi Kirkus „Przepięknie napisany przewodnik po byciu dziwnym”. Czy rzeczywiście i czy lektura..
read more - 26 października 2021
Międzynarodowy Dzień Lesbijek
Międzynarodowy Dzień Lesbijek to ważny dzień – czas celebracji i zwiększania widoczności. Widoczność ma znaczenie – wpływa na jakość życia..
read more - 23 października 2021
„Sakrament obłudy” – oczami psycholożki
To książka napisana przez Roberta Samborskiego – byłego duchownego, który został wyrzucony z seminarium tuż przed święceniami. Ukazuje on swoją..
read more - 22 października 2021
Związki – dlaczego mylisz się, kiedy je oceniasz?
Wielokrotnie patrząc na różne osoby, z łatwością oceniamy jakie relacje romantyczne tworzą. Choć najczęściej nic o nich nie wiemy –..
read more - 14 października 2021
Dzień coming outu czyli „wyjścia z szafy”
Coming out to ważne wydarzenie dla osób LGBT+. Wcale nie dlatego, że „ujawniają się”, a dlatego, że często bywa to..
read more - 13 października 2021
„Książęta” – oczami psycholożki
„Książęta” to serial szwedzki, stworzony przez Lisę Ambjörn. Opowiada o życiu młodzieży z „wyższej sfery”, w tym syna szwedzkiej królowej...
read more - 11 października 2021
Rozmowa o młodzieży, komunikacji i zrozumieniu z Magdaleną Widłak-Langer
Tak często młodzież się bagatelizuje, postrzega jako niedojrzałą, niewystarczająco mądrą by pytać o zdanie czy uczyć się od niej. Mentoring..
read more - 8 października 2021
Telefon Zaufania – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od lat prowadzi Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży. Decyzją Ministerstwa Zdrowia, Fundacja nie otrzyma dotacji..
read more - 7 października 2021
„Panel on Pain” wykład na Uniwersytecie Arizona
„Panel on Pain” to tytuł wykłady zorganizowanego w ramach „Living Healthy with Arthritis <<Panel on Pain>>”, Uniwersytet Arizona. To było..
read more - 6 października 2021
„Bikram: jogin, guru, przestępca seksualny” – oczami psycholożki
Tytuł jest wymowny i można odnieść wrażenie, że przeasadzony. Wybrzmiewa w nim poważny zarzut – czy słusznie? Bikram czyli co?..
read more - 21 września 2021
Warsztat z Barentem Walshem – „Rozumienie i terapia samouszkodzeń”
Nauka od praktyków Bardzo lubię się uczyć, choć przyszło mi to dopiero od momentu rozpoczęcia studiów. Pewnie dlatego, że miałam..
read more - 17 września 2021
Tydzień Widoczności Osób Biseksualnych
Zaczyna się 16 września i trwa do 23 września. Dlaczego takie dni są potrzebne? Po co w ogóle organizuje się..
read more - 15 września 2021
„27 śmierci Toby’ego Obeda” – oczami psycholożki
Tytuł tej książki niby do niej nie pasuje, choć w rzeczywtości najlepiej oddaje to, jak bardzo mylimy się widząc Kanadę..
read more - 14 września 2021
Rozmowa o różnorodności i odmienności z Magdaleną Widłak-Langer
Różnorodność, inność, odmienność – często postrzegamy je negatywnie, reagując na nie agresją, a nawet przemocą. Dlaczego tak się dzieje? Jak..
read more - 24 grudnia 2020
Święta z rodziną. Czas miłowania czy prześladowania?
Święta jakie lansuje się w mediach, to obrazek rodziny przy suto zastawione stole. Dla wielu z nas, ma to niewiele..
read more - 23 grudnia 2020
„Własny pokój” Virginii Woolf – oczami psycholożki
To kolejna z książek, która znajdowała się w pakiecie „Piekło Kobiet”, wydawnictwa ArtRage. Jest dla mnie szczególnie cenna, bo zawiera esej..
read more - 22 grudnia 2020
Stawianie granic podczas świąt. Jak to robić?
Wielokrotnie w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym słyszę, że czas świąt budzi lęk. Dla wielu osób obserwujących mnie na Instagramie, to czas..
read more - 11 grudnia 2020
„Kobiecość to syf i kropka” – oczami psychologa
To jedna z książek, która znajdowała się w pakiecie książek „Piekło Kobiet”, wydawnictwa ArtRage. Znalazło się w nim wiele ciekawych..
read more - 10 grudnia 2020
„Nie jesteśmy jakościowo inni, niż klienci z którymi pracujemy.” Kirk Strosahl – warsztat FACT.
W dzielniu się refleksjami z tego warsztatu, chcę szczególnie skupić się na słowach Kirka. Ma to dla mnie ogromne znaczenie,..
read more - 4 grudnia 2020
Krytyk wewnętrzny – czy może stać się Twoim przyjacielem?
Wielu z nas wie, że krytyk wewnętrzny istnieje. Jednaczk czy to co o nim wiemy, jest prawdziwe? Czy wiemy jak..
read more - 2 grudnia 2020
„Sekretne życie drzew” – oczami psychologa
„Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena, to książka szczególna. Dowiemy się z niej o tytułowym, sekretnym życiu drzew i poznamy świat..
read more - 23 listopada 2020
Psycholog w każdej szkole!
To niestety wciąż fikcja, nie rzeczywistość. Fundacji na Rzecz Praw Ucznia podjęła działania w kierunku zmiany, by w każdej szkole..
read more - 20 listopada 2020
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci
Dzień ten przypada na 19 listopada każdego roku. To ważny dzień – przypomina nam, że problem przemocy wciąż istnieje. Nie..
read more - 10 listopada 2020
Każda normalna kobieta chce mieć dziecko, prawda?
Która z nas nie słyszała, że „zegar biologiczny tyka”, „kiedy ty/wy?”, „czas ucieka”, „każda normalna kobieta chce mieć dziecko” czy,..
read more - 22 października 2020
Wyrok na kobiety czyli o tym, że aborcja dotyczy Praw Człowieka
Obecnie można dokonać w Polsce wyroku na kobiety. I nie tylko na kobiety. Uniemożliwienie aborcji, to nie jest temat jedynie..
read more - 16 października 2020
Najważniejsza relacja, jaką możesz mieć, to relacja ze sobą. Louise McHugh – warsztat RFT
Chciałam spojrzeć na temat relacji ze sobą z perspektywy współczesnego behawioryzmu. Dlatego wzięłam udział w warsztacie „Świadoma relacja z sobą..
read more - 13 października 2020
„Jedenaste nie dotykaj” – oczami psychologa
„Jedenaste nie dotykaj” to książka przedstawiająca historię autorki. Historię przemocy, zaburzonych relacji z ojcem, a przede wszystkim konsekwencji tej przemocy...
read more - 9 października 2020
Pomysł na polską edukację – homofobia, przemoc, fanatyzm
Przemysław Czarnek – nowy Minister Edukacji i Nauki? Kim jest Przemysław Czarnek? To poseł PiS, były wojewoda lubelski, a od..
read more - 6 października 2020
„Unorthodox” – oczami psychologa
To jeden z niewielu seriali, który zrobił na mnie tak ogromne wrażenie. Wielokrotnie polecałam go moim klientkom. Dlaczego? Jak powstał..
read more - 2 października 2020
Aktywność fizyczna a depresja. Czy może być profilaktyką lub lekiem?
O depresji mówi się dużo. Jednak wciąż nie zwracamy uwagi na to, jak istotny jest tryb życia, w tym aktywność..
read more - 30 września 2020
„Sztuka obsługi penisa” – oczami psychologa
Tytuł tej książki jest bardziej mylący niż może się wydawać. Powiedzenie, że ta książka dotyczy „jedynie” penisa, byłoby ogromnie krzywdzące...
read more - 4 września 2020
Kiedy tracimy sens życia. Jak przeżyć żałobę?
Żałoba jest bardzo trudnym procesem. Wobec osób przez ją przeżywających w Polsce jest wiele oczekiwań. Dotyczą sposobu przeżywania emocje, ich..
read more - 24 lipca 2020
„Late Night” – oczami psychologa
To film ciepły, z humorem, jak i momentami, które skłaniają do refleksji. Możemy się ubawić, a jednocześnie zastanowić nad sensem..
read more - 10 lipca 2020
„Z nienawiści do kobiet” – oczami psychologa
To kolejny zbiór reportaży jaki przeczytałam w ostatnim czasie. Kolejny raz trafiłam na autorkę, która potarfi pisać tak, by wzbudzać..
read more - 7 lipca 2020
Wykorzystywanie seksualne dzieci – najczęstsze pytania i odpowiedzi
Wielokrotnie poruszałam te tematykę na blogu. Jednak wciąż wiele osób pozostaje bez odpwiedzią lub ma poczucie, że nie jest ona..
read more - 3 lipca 2020
„Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo” – oczami psychologa
To pozycja warta przeczytania przez każdego człowieka. Wydawać by się mogło, że dotyczy jedynie tego, co dzieję się w fabrykach..
read more - 30 czerwca 2020
O tym jak obecna władza szykuje nam Auschwitz XXI wieku
Tak, Auschwitz to symbol, jednak zanim oburzycie się, go używam, przeczytajcie proszę cały artykuł. Dla mnie odniesienie do tego symbolu,..
read more - 24 czerwca 2020
Jak chronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym?
Jest to pytanie, które powinien zadać sobie każdy dorosły – nie tylko rodzic. To odpowiedzialność dorołych, by stworzyć dziecku bezpieczne..
read more - 16 czerwca 2020
W służbie dehumanizacji czyli tzw. „Karta Rodziny”
Podpisanie tzw. „Karty Rodziny” to otworzenie nowego rozdziału dla wszystkich obywateli Polski, Europy, a nawet świata. Jednak szczególnie dla Polaków...
read more - 13 czerwca 2020
Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT)
Ostatnie dziesięcioleacia to szczególny czas, dla ochrony zdrowia psychicznego. Powstaje wiele nurtów zarówno w psychologii, jak i w psychoterapii. Często..
read more - 5 czerwca 2020
Homoseksualność w obliczu terapii konwersyjnej
Terapia konweryjna wiąże się z tematem seksualności, a ten w Polsce wzbudza wiele emocji. Czę w obszarze orientacji psychoseksualnej innej..
read more - 26 maja 2020
„Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia.” – oczami psychologa
Tajemnice pielęgniarek – czy o tym jest ta książka? Tak i nie. To książka o tym, co jest doskonale znane,..
read more - 22 maja 2020
Sposób na samotność, lęki i depresję
W dzisiejszych czasach, nie trudno być samotnym. Coraz więcej ludzi doświadcza lęków i epizodów depresyjnych. Czy są łatwe sposoby na..
read more - 19 maja 2020
Cierpienie nie jest słabością
Wielokrotnie oceniamy to, co czujemy – to pozytywna emocja czy negatywna? Jeżeli to czuję, jestem słaba czy silna? Czy jeżeli..
read more - 15 maja 2020
Wpływ korona wirusa na choroby psychiczne np. psychozę
Czas izolacji wciąż trwa. Wielu z nas boleśnie odczuwa skutki izolacji. Jednak niewiele mówi się o osobach, potrzebujących szczegolnego wsparcia..
read more - 14 maja 2020
Przytulanie drzew lekiem na czas izolacji.
Tak tak, dobrze czytasz. I nie, nie ja to wymyśliłam, choć wiem, jak ogromna moc drzemie w naturze. A Ty..
read more - 12 maja 2020
Śmieciowe jedzenie. Co robi z Twoim mózgiem?
Śmieciowe jedzenie nie jest zdrowa wiemy to wszyscy. Jednak kiedy o tym myślimy, widzimy osobę z nadwagą czy chorobami układu..
read more - 8 maja 2020
„Magia sprzątania” – oczami psychologa
Książka „Magia sprzątania” autorstwa Marie Kondo, miała swoje pięć minut w Polsce jakiś czas temu. Ja nie sięgnęłabym po nią,..
read more - 5 maja 2020
Z potrzeby bycia w naturze w czasie izolacji. Obserwacje psychologa
Przebywanie w naturze w czasie izolacji, okazuje się dla wielu z nas, tak ważne. Choć nie wszyscy, jeszcze kilka tygodni..
read more - 24 kwietnia 2020
Mity dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży
W temacie wykorzystywania seksualnego dzieci, spotykam się z ogromną liczbą mitów. Od koncówki minionego wieku, po dziś dzień. Czas je..
read more - 27 marca 2020
Wykorzystywanie seksualne dzieci i młodzieży
To trudny temat, szalenie tabuizowany w Polsce. Brak edukacji seksualnej powoduje, że ta sfera życia obrasta jeszcze większą tajemnicą i..
read more - 24 marca 2020
Konferencja Slow Business Online
Dla ludzi, którzy chca się rozwijać a przechodząc kwarantanne mają możliwośc spęszić więcej czasu w domu, to propozycja idealna! Konferencja..
read more - 21 marca 2020
Podziękowania dla uczestników Facebook live „Spokój w obliczu kryzysu”
W tym tygodniu Jola Ambrożewicz zaprosiła mnie do Facebook live’a, w temacie spokoju w obliczy kryzysu. Czas kwarantanny to trudny..
read more - 20 marca 2020
Medytacja – czy pomaga w pracy z perfekcjonizmem?
Medytacja pozwala nam uspokoić umysł, skupić się na sobie, wpływa na pogłębienie wdzięczności. Jednak jak wielu z Was wiedziało, że..
read more - 19 marca 2020
„The Perfect Family” – oczami psychologa
Film, który pozwala na śmiech, a momentami powoduje łzy. Film, którego tematyka wyadawać się może, nas nie dotyczy, jednak w..
read more - 19 marca 2020
„Spokój w obliczu kryzysu”
W czwartek 19.03.2020 Jola Ambrożewicz, porozmawia ze mną właśnie na ten temat Chcemy wspólnie odpowiedzieć na Wasze potrzeby związane z..
read more - 18 marca 2020
Korona wirus – jak mogą zadbać o siebie osoby po kwarantannie?
Wielu z nas teraz obawia się zarażenia korona wirusem. Martwimy się o zdrowie i życie naszych bliskich, to naturalne. W..
read more - 17 marca 2020
Korowina wirus a zawody pomocowe. Jak lekarze czy psychologowie mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
W czasie pandemii zagrożony jest każdy obywatel. Jednak szczególnie zagrożone są osoby wykonujące zawody pomocowe (lekarze, pielęgniarki, psychologowie, psychoterapeuci). Jak..
read more - 16 marca 2020
Korona wirus. Co powinien wiedzieć każdy rodzic?
Kiedy co raz więcej informacji dociera do nas o zakażeniach korona wirusem, naturalną relacja jest lęk. Bardzo silnie mogą odczuwać..
read more - 15 marca 2020
Stres, lęk i panika. Jak zadbać o siebie gdy panuje korona wirus?
Obecnie z powodu korona wirusa doświadczamy przymusowej zmiany planów oraz całkowitej zmiany codzienności. Odczuwamy także silny lęk, panikę i stres...
read more - 11 marca 2020
Po co nam wdzięczność? Czyli o akcji #mojapraktykawdzięczności
Dzisiaj chcę napisać o akcji jaką postanowiłam zainicjować w mediach społecznościowych. Dotyczy ona praktykowania wdzięczności – czegoś co robię od..
read more - 3 marca 2020
„Schodów się nie pali” – oczami psychologa
To lektura bardzo specyficzna, stanowi zbiór reportaży. Reportaży o Polsce, zatem trudnych, bo mogą dotyczyć każdego z nas, dzieje się..
read more - 28 lutego 2020
Edukacja seksualna dzieci (3-12 roku życia)
Edukacja seksualna dzieci ma ogromne znaczenie, a pomimo tego obszar seksualności jest wciąż tabuizowany. W Polsce borykamy się z ogromnymi..
read more - 25 lutego 2020
Wywiad z psychologiem czyli ze mną w Mindness
Bardzo chętnie dzielę się wiedzą, rozmawiam o swoim doświadczeniu w temacie wyboru zawodu i kreowania własnego miejsca pracy. Tym razem..
read more - 21 lutego 2020
„Sex Education” – oczami psychologa
O edukacji seksualnej, ku mojej uciesze, mówi się coraz więcej. Podawanie tej wiedzy w zróżnicowanej postaci ma duży sens. Jedną..
read more - 18 lutego 2020
Warsztat „Technika Alexandra” – wrażenia psychologa
O Technice Alexandra dowiedziałam się kilkanaście miesięcy temu, a kilka miesięcy temu pojechałam na warsztat prowadzony przez Magdalenę Kędzior. Nauczycielkę..
read more - 14 lutego 2020
Coming out. Czy ma znaczenie i dla kogo?
Coming out czyli z języka angielskiego „wyjście z szafy”. To w rzeczywistości podzielenie się informacją o tym kim jesteśmy. Dlaczego..
read more - 11 lutego 2020
„Brittany runs a marathon” – oczami psychologa
Z powodów zdrowotnych nie wolno mi biegać. Jednak ten film, choć o bieganiu, bardzo mnie zainetersował. To prawdziwa historia, pokazana..
read more - 7 lutego 2020
Joga elementem terapii? Wywiad na blogu Pasja i Rozwój
Zostałam zapytana o to, czy joga może być elemntem terapii. O co jeszcze zapytała mnie Agnieszka Herman? Rozmowa z psychologiem..
read more - 4 lutego 2020
Czy stosowanie Porozumienia Bez Przemocy wobec dzieci działa?
Tak wiele mówi się dzisiaj o stawianiu granic, systemie kar i nagród, pokazywaniu dziecku, kto ma racje i kto rządzi...
read more - 31 stycznia 2020
Joga w kościele – doświadczenia psychologa
Wielu osobom może wydawać się, że kościół nie jest miejscem do praktyki jogi. Według wielu katolików, to wręcz nieakceptowalne. Jenak..
read more - 7 stycznia 2020
„Tell It to the Bees” – oczami psychologa
O miłości zakazanej powstało mnóstwo dzieł – pisanych, zekranizowanych, znamy jej zawiłe losy z pamiętników. W tym filmie możemy zobaczyć..
read more - 4 stycznia 2020
Unikanie emocji, tłumienie myśli. Czy to ma sens?
Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że unikanie czy tłumienie myśli i emocji, jest sposobem na radzenie sobie z nimi...
read more - 31 grudnia 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Co się stanie, jak nie będziemy gonić za Nowym Rokiem? Czas może zwolnić”
Z końcem roku podążamy za większością – nabieramy się na idylliczne podejście do postanowień noworocznych. Zakładamy, że ich spisanie, to..
read more - 23 grudnia 2019
„Spokój ducha. Co zyskujemy z wiekiem” – oczami psychologa
Kiedy dotrwałam do własnej osiemnastki – poczułam, że jestem bardzo stara. Miałam wrażenie, że to początek końca mojego życia. Dopadły..
read more - 12 grudnia 2019
„Jenny’s Wedding” – oczami psychologa
Dzisiaj zapraszam na recenzję filmu, który może sprawiać wrażenie kolejnej produkcji amerykańskiej, na którą szkoda czasu. Film sklasyfikowano jako melodramat,..
read more - 6 grudnia 2019
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Emocje w świecie dziecka”
W końcówką listopada odbył się w pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 warsztat psychologiczny mojego autorstwa. To już trzeci cykl warsztatów..
read more - 18 listopada 2019
Warsztat psychologiczny „Emocje w świecie dziecka”
Już w najbliższy weekend, w sobotę 23.11.2019 poprowadzę autorski warsztat psychologiczny dla rodziców i nauczycieli, dotyczący emocji w świecie dziecka...
read more - 15 listopada 2019
„Inpiracje z Psyche Tee” czyli rozmowa z psychologiem
Kolejna odsłona rozmowy z psychologiem, kolejna możliwość poznania mnie bliżej. Zapraszam do lektury! Rozmowa z psychologiem – o czym? Kasia..
read more - 12 listopada 2019
Coming out dziecka – jak sobie z nim poradzić?
Dla wielu dorosłych temat orientacji seksualnej, jest trudny. Nieważne czy jesteśmy w roli rodzica, nauczyciela czy ciotki. Wynika to z..
read more - 8 listopada 2019
Książka „Lekcja Akceptacji” i Seminarium Otwarte Dla Nauczycieli
4.10.2019 miało miejsce szczególne wydarzenie. Nie tylko dlatego, że mieliśmy szansę spotkać się w tak szerokim gronie. Również dlatego, że..
read more - 1 listopada 2019
„Modern love” – oczami psychologa
„Modern love” to serial amerykańskiej produkcji, który został stworzony na podstawie kolumny publikowanej w The New York Times. Obecnie realizowany..
read more - 30 października 2019
„Zespół Downa – pierwszy krok”
„Zespół Downa – pierwszy krok” to nazwa projektu, jaki został stworzony przez Fundację Strefa Integracji z Poznania. Na czym polega..
read more - 22 października 2019
Pokochaj siebie jak tego, kogo kochasz najbardziej na świecie. Kelly Wilson – warsztat ACT.
Napisanie tego artykułu było dla mnie trudne. To niby tylko refleksje po warsztacie z Kellym Wilsonem, jednak tak trudno jest..
read more - 18 października 2019
Chłopiec bawiący się lalkami będzie gejem? Prawda o orientacji seksualnej.
Wielokrotnie rozmawiając z rodzicami, podczas warsztatów słyszę stereotypy powtarzające się od lat. Takie, że dziewczynce nie przystoi być chłopczycą, a..
read more - 15 października 2019
Przyczyny depresji, schizofrenii i autyzmu
Zastanawiamy się nad tym, co ma wpływ na występowanie depresji, schizofrenii czy autyzmu. Ze statystyk wynika, że będzie coraz gorzej...
read more - 8 października 2019
Tiny house – czym jest ten ruch?
Tiny house – czyli małe-wielkie życie. Z pewnością termin „tiny house” jest Ci znany. Jednak nie wszyscy wiedzą co to..
read more - 1 października 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla magazynu WPROST o depresji po podróży: „Powrót do rzeczywistości”
Dla wielu z nas wizja wakacji jest obrazem utęsknionego odpoczynku. Jednak powrót z wakacji, bywa trudny i może wiązać się..
read more - 27 września 2019
„Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry” – oczami psychologa
Tytuł książki skłania do refleksji, zaciekawia i jest nieco kontrowersyjny. Zainteresowało mnie „z jakiego powodu”? Czy książka dotyczy rasizmu? Czy..
read more - 24 września 2019
Tiny house czyli jak to jest, mieszkać na 18m?
Wielu z nas ma określone przekonania czy obdwy dotyczące miejsca, w jakim chce mieszkać. Tego jakie ma być duże, ile..
read more - 23 września 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Na Wyspie Miłości ciało gra główną rolę. I tumani”
Temat związków, relacji to dobry temat na film, książkę, a przede wszystkim na reality show. Jak takie programy na nas..
read more - 17 września 2019
Efekty terapii ACT w przypadku depresji i lęku u kobiet z nowotworem piersi
W przypadku chorób onkologicznych najczęściej rozmawia się o lekach. Wciąż zbyt mało uwagi zwraca się na działanie w obszarze psychicznym...
read more - 13 września 2019
„10 pytań do..” czyli rozmowa z psychologiem
Nie wiem jak długo tutaj zaglądasz i czy znasz mnie osobiście czy nie. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o..
read more - 11 września 2019
Depresja, choroba dwubiegunowa, schizofrenia – z powietrza?!
Przyczyn depresji, schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej, nadpobudliwości czy zaburzeń osobowości poszukujemy w genach. Jednak najnowsze badania pokazują, że to wszystko..
read more - 6 września 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Torunianka zrzuciła 170 kg. W drodze do normalnego życia otarła się o śmierć”
Temat nadwagi, otyłości, stanu naszego ciała w tym kontekście jest bardzo ważny, a wręcz alarmujący. Co z tym tyciem? Jak..
read more - 30 sierpnia 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Zabobon dobrze się u nas ma. I wykorzystywany jest w walce politycznej”
Już nie tylko podczas Parady Równości lecz także z kościelnej ambony słyszymy poniżające słowa o części społeczeństwa. Czym jest ideologia..
read more - 23 sierpnia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o współczuciu dla magazynu „Przedszkole”
Wciąż popularne jest patrzenie na emocje, jak na oznakę słabości. Pokutuje to brakiem edukacji w tym obszarze, co utrudnia rozwijanie..
read more - 16 sierpnia 2019
Jak zredukować ryzyko chorób psychicznych?
Dla nikogo z nas nie jest tajemnicą, że tempo naszego życia jest znacząco inne od tempa życia naszych rodziców. Młode..
read more - 22 lipca 2019
Wolność w dziecięcej zabawie
Jestem z pokolenia dzieci z kluczem na szyi. Dla mnie ta samodzielność i wolność była bardzo dobra. Wcale nie było..
read more - 19 lipca 2019
Przetworzone jedzenie, a jakość życia [+ćwiczenie]
Wielokrotnie pisałam o wpływie żywności, czyli tego jaką mamy dietę, na nasze funkcjonowanie. Zarówno w zakresie procesów poznawczych, niepłodności, chorób..
read more - 15 lipca 2019
Jak znajomi wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i szczęście?
Z pewnością kojarzysz wpływ toksycznych relacji na nasze samopoczucie. Co badania naukowe mówią o tym szerzej? Jaki wpływ mają nasi..
read more - 12 lipca 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Dziewczynka pod Sejmem protestuje w imieniu Polaków. Bo grozi nam katastrofa klimatyczna”
Wielu z nas dziwi protest pod sejmem, inni tego nie rozumieją. Politycy natomiast chętnie zabierają głos…w tonie hejtu. Z czego..
read more - 11 lipca 2019
Skowronek czy sowa? Czyli o zmianie schematów snu
Kiedy pracując w korporacji zaczynałam dzień pracy o 7:00 , koleżanki z zespołu mówiły, że to szaleństwo, bo to środek..
read more - 9 lipca 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – „Antykoncepcja, tolerancja, dojrzewanie… Archidiecezja publikuje listę zakazanych tematów”
Z pewnością myśląc o instytucji kościoła czy religii, nie przychodzi nam na myśl edukacja. Choć mam wrażenie, że w Polsce..
read more - 8 lipca 2019
„Droga do szczęścia” – oczami psychologa
Jak osiągnąć szczęście? Czym jest szczęście? Czy jest osiągalne dla wszystkich? Czy to długotrwały stan czy chwilowe uniesienie? Jaka jest..
read more - 3 lipca 2019
Wpływ diety na płodność u mężczyzn
Pracowałam z kobietami, które miały trudność z zajściem w ciążę. Wyczekiwały dziecka, którego nie mogły się doczekać. Zazwyczaj w takich..
read more - 2 lipca 2019
Rola ojca w życiu dziecka
Zgadzamy się z tym, że to bardzo ważne aby dziecko miało matkę. Jednak znacznie rzadziej mówimy o tym, jak ważna..
read more - 1 lipca 2019
„Polskie kobiety sukcesu” – Pozytywna psychologia online [wywiad]
Jeżeli interesuje Ciebie moja droga do zawodu psycholożki, chcesz wiedzieć jak to się stało, że prowadzę Wirtualny Gabinet Psychologiczny –..
read more - 29 czerwca 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – Granica między gniewem na zło a samosądem jest bardzo cienka
W Polskich mediach „wrze” i to niestety nie z powodów, które przyczyniałyby się do radości. Dobrze, że możemy liczyć na..
read more - 28 czerwca 2019
Jak stres w pracy i zła jakość snu wpływają na długość życia?
Oczywiste jest, że długotrwały stres nam nie służy. Podobnie jak nieodpowiednia liczba godzin snu. Jednak czy wiesz co wykazały najnowsze..
read more - 27 czerwca 2019
„Fyre” – oczami psychologa
Znasz festiwal muzyczny Coachella? Billy McFarland wpadł na pomysł by zorganizować coś podobnego, w ekskluzywnym wydaniu. O czym jest ten..
read more - 26 czerwca 2019
Popełnianie błędów przez dzieci – dlaczego jest ważne?
Być może już na wstępie, nie zgadzasz się z tytułem artykułu. Jednak doczytaj do końca co mam na myśli i..
read more - 16 czerwca 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o komunikacji z dzieckiem dla wydania „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
Temat komunikacji jest dla mnie bardzo ważny zarówno w życiu osobistym, jak zawodowym. Wiem, że jest to obszar, którego nie..
read more - 11 czerwca 2019
Interwencja kryzysowa jako profilaktyka samobójstw
Taki był tytuł wykładu zorganizowanego przez Sztokholmskie Stowarzyszenie Psychiatrii. Byłam bardzo zadowolona, że mogłam z niego skorzystać i posłuchać co..
read more - 7 czerwca 2019
Seks współcześnie, a technologia.
Czasami rozmawiając z osobami reprezentującymi starsze pokolenia mam wrażenie, że ich postrzeganie bliskości w relacjach partnerskich młodszych pokoleń, znacząco odbiega..
read more - 4 czerwca 2019
Uśmiech człowieka sposobem na lepszy nastrój?
Od lat bada się jak śmiech oraz uśmiech wpływają na człowieka. Nie wszystkie wyniki dają jasne odpowiedzi, jednak im ich..
read more - 31 maja 2019
Jak 30 minut aktywności fizycznej zmieni Twoje życie?
Wielu z nas doskonale wie, że aktywność fizyczna jest ważna, że wpływa nie tylko na ciało lecz również na umysł..
read more - 29 maja 2019
Najtrudniejszy zawód świata – matka.
Zasmuca mnie to, jak postrzega się matki. Jednak chyba jeszcze bardziej zasmuca mnie, to, jak one same siebie postrzegają, krytykują,..
read more - 28 maja 2019
Prezenty na Dzień Dziecka
Wielu rodziców, dziadków czy ciotek zastanawia się co podarować dziecku w tym szczególnym dniu. Ja zaproponuje coś, czego nie da..
read more - 22 maja 2019
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – brak edukacji seksualnej wystawia dzieci na tacy pedofilom.
Film Braci Sekielskich spowodował, że temat pedofilii zaczął być tematem szeroko dyskutowanym. Z różnych perspektyw i w odniesieniu do ofiary,..
read more - 21 maja 2019
„Tylko nie mów nikomu” – oczami psychologa
Dokument poruszający, obnażający ignorancję i brak empatii wśród przedstawicieli kościoła, lecz przede wszystkim dający głos ofiarom molestowania seksualnego czy gwałtu...
read more - 20 maja 2019
Jak ustrzec dziecko przed pedofilem?
To temat, który w Polsce jest głośny od jakiegoś czasu. Za sprawą filmu braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”,..
read more - 17 maja 2019
Joga a efekty. Czyli co Ci da 7 minut jogi dziennie?
Dla wielu osób joga to jedynie forma aktywności fizycznej, która jest świetnym sposobem na rozciąganie. Niektórzy oprócz rozciągania widzą w..
read more - 15 maja 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o pewności siebie i wierze w siebie dla wydania „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”
Kolejny już raz mam przyjemność pisać dla dwumiesięcznika „Dom Pomocy Społecznej”. Tym razem piszę o tym, jak duże znaczenie ma..
read more - 14 maja 2019
Nastolatki zmieniające świat
Niesłychanie często nastolatki postrzegamy jako nieodpowiedzialne, frywolne i zainteresowane zabawą. Jednak nastolatki o których chcę napisać, udowodniły swoim działaniem, że..
read more - 10 maja 2019
Jak nauczyć dziecko podejmowania trafnych decyzji?
Niemal każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było samodzielne i potrafiło podejmować najbardziej dla niego trafne decyzje. Takie..
read more - 9 maja 2019
Mity na temat snu
Na temat snu istnieje wiele stereotypów. Warto jednak dowiedzieć się, które z nich są szczególnie popularne. Ile snu potrzebujemy? Czy..
read more - 7 maja 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o wstydzie w majowym wydaniu „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
Wstyd to emocja znana nam wszystkim, jednak nie wszyscy wiemy skąd się bierze? Czy nam służy? Jak sobie z nim..
read more - 3 maja 2019
Pomóc w depresji? Joga w depresji, stanach lękowych i ruminacji
Wielu ludzi borykających się z depresją, ma poczucie, że w ich przypadku niewiele można zrobić. Ogarniająca bezsilność i beznadzieja powodują..
read more - 30 kwietnia 2019
Depresja u sławnych i bogatych?
Parząc na osoby sławne widzimy to, co pozytywne – jakie dobra posiadają, gdzie wyjeżdżają na wakacje i na jakie inwestycje..
read more - 29 kwietnia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o budowaniu pozytywnego środowiska pracy w kwietniowym wydaniu „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
Niemal każda osoba zarządzająca zespołem, chce tworzyć takie miejsce pracy, w którym ludzie będą czuć się dobrze i efektywnie pracować...
read more - 26 kwietnia 2019
„Małe wielkie rzeczy” – oczami psychologa
Wielu z nas czyta książki rozwojowe, edukacyjne, a ja lubię uczyć się czytając historie. Nie tylko typowo biograficzne lecz także..
read more - 24 kwietnia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o wstydzie w kwietniowym wydaniu „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Wstyd to emocja znana nam wszystkim, jednak nie wszyscy wiemy skąd się bierze, do czego nam służy i jak można..
read more - 23 kwietnia 2019
Stres i nerwy – jak sobie z nimi radzić? Shinrin-Youku.
Wielu z nas boryka się z nadmiernym stresem, problemami ze snem, nadmierną presją (która często tworzymy sobie sami), pośpiechem i..
read more - 19 kwietnia 2019
Jak nie zwariować w święta?
To pytanie, które w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym słyszę bardzo często. Niejednokrotnie kiedy obserwuje znajomych czy członków rodziny, mam wrażenie, że..
read more - 17 kwietnia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o komunikacji dorosły-dziecko w kwietniowym wydaniu „NDPPP”
Komunikacja to temat równie ważny, co obszerny. To nie tylko kwestia tego jak mówimy (ton głosu, używane słowa) lecz również..
read more - 16 kwietnia 2019
Natura lekarstwem na stres?
Wielu z nas to zna – zabieganie, wciąż za mało czasu na wszystko, wysoki poziom stresu i napięcia, bóle głowy,..
read more - 9 kwietnia 2019
Podziękowania da uczestników kwietniowego warsztatu.
6.04.2019 poprowadziłam, ostatni w tym roku szkolnym warsztat dla rodziców, nauczycieli i terapeutów. Jakie są moje wrażenia? Do tych warsztatów..
read more - 2 kwietnia 2019
Co wspólnego ma uważność z cierpieniem i etyką w życiu codziennym?
O uważności (z ang. mindfulness) pisałam już wiele razy. Tym razem chcę napisać o niej w kontekście cierpienia i etycznego..
read more - 29 marca 2019
Cykl #Byle do wiosny cz. 5- Woda a produktywność
Bardzo często, kiedy pracuje z moimi klientami w zakresie ich produktywności, mam wrażenie, że oczekują magicznych odpowiedzi skomplikowanych zadań. Podczas..
read more - 28 marca 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o obwinianiu w marcowym wydaniu magazynu „Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
Obwianie kogoś lub siebie, to działanie, które są nam dobrze znane. Wielu z nas, podejmuje się ich bardzo często, dla..
read more - 26 marca 2019
Warsztat „Budowanie zdrowych, satysfakcjonujących relacji z dzieckiem”
Już 6.04.2019 spotkamy się na ostatnim w roku szkolnym 2018/2019 warsztacie mojego autorstwa, w Domu Kultury „Orle Gniazdo” w Poznaniu...
read more - 25 marca 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o porozumieniu bez przemocy (NVC) w marcowym wydaniu magazynu “Sygnał. Magazyn Nauczyciela”
O porozumieniu bez przemocy (z ang. NVC) wielu z nas słyszało, choć wciąż nie można powiedzieć, że jest to temat..
read more - 22 marca 2019
Cykl #Byle do wiosny cz. 4 – Jak pobudzić kreatywność?
O kreatywności w biznesie mówi się od ponad 5 lat w Polsce bardzo dużo. Szkoleń dotyczących kreatywności na rynku jest..
read more - 19 marca 2019
O oczekiwaniach…
Miniony weekend miał być fantastycznym czasem – spędzonym na spacerach w Sztokholmie, wypijanych powolnie kawach i odwiedzaniu zakątków leśnych. To..
read more - 15 marca 2019
Cykl #Byle do wiosny cz. 3 – Co wspólnego z produktywnością ma rozciąganie?
Coraz częściej mówi się o tym, że ruch jest ważny. Jednak nie tylko ten pospolity, jak jazda na rowerze, pływanie..
read more - 14 marca 2019
Asertywność w biznesie i nie tylko
Wielu z nas rozumie ja jako odmawianie, a przecież ma ona wiele innych wymiarów. Czym jest asertywność? Jakie są mity..
read more - 12 marca 2019
Unf*ck yourself. Napraw się! – oczami psychologa
Sięgamy po różnego rodzaju książki, by poznać siebie, rozwiązać pewne trudne sytuacje. Czasami także po to, by zrozumieć innych –..
read more - 8 marca 2019
Cykl #Byle do wiosny cz. 2 – Skupienie czyli o pokonywaniu rozpraszaczy
Tak wielu ludzi skarży się dzisiaj na to, że trudno im pracować – dzwoniący telefon, powiadomienia o mailu, który pojawił..
read more - 1 marca 2019
Cykl #Byle do wiosny cz. 1 – Jak wykorzystać poranek, by dzień był produktywny?
Na youtube.com można zobaczyć mnóstwo filmów z tym, jak wygląda tzw. poranna rutyna. Jak się okazuje wiele osób wypełnia swój..
read more - 26 lutego 2019
#Byle do wiosny – zapowiedź nowego cyklu
Obserwując siebie i pracując z klientami, odnoszę wrażenie, że z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Jesteśmy nieco zmęczeni zimą, bo choć..
read more - 22 lutego 2019
„#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” – oczami psychologa
Temat seksualności od dawna nie jest mi obcy. Interesowałam się nim jako nastolatka, kiedy chciałam zrozumieć swoje ciało, a podczas..
read more - 19 lutego 2019
Jak wychować dziecko ze zdrowym i stabilnym poczuciem własnej wartości?
Jak w każdym przypadku, kiedy coś budujemy, konieczne są solidne fundamenty, które udźwigną to, co ma na nich powstać. Jednak..
read more - 15 lutego 2019
Jak wybaczyć? [+ćwiczenie]
Wybaczanie to dla nas bardzo trudny obszar życia. Głównie dlatego, że jest on związany z przykrymi doświadczeniami, z bagażem doświadczeń..
read more - 12 lutego 2019
Zaangażowanie – kluczowy czynnik silnej, satysfakcjonującej relacji
Wielu z nas chce być w satysfakcjonującym związku z osobą, która wspiera, pozwala wzrastać, zasila. Jednak zbudowanie takiego związku z..
read more - 11 lutego 2019
Zadbaj o siebie – skorzystaj z konferencji on-line!
Dzisiaj mam dla Ciebie wyjątkową propozycję! W zeszłym roku, dowiedziałam się o Konferencji jaką organizowała Dagna. Wzięłam w niej udział..
read more - 10 lutego 2019
Podziękowania da uczestników wczorajszego warsztatu.
9.02.2019 poprowadziłam przedostatni w roku szkolnym 2018/2019 warsztat, który jest jednym z warsztatów cyklu, który prowadzę w Domu Kultury „Orle..
read more - 8 lutego 2019
Błędy rodzica, wpływające na poczucie własnej wartości u dziecka
Wiele osób uważa, że „metody wychowawcze” są najważniejsze w byciu „dobrym rodzicem”. Trzeba poznać pewne techniki i je stosować, a..
read more - 5 lutego 2019
Egoizm – jaki ma związek ze szczęściem?
O egoizmie słyszymy wiele, zazwyczaj w negatywnym sensie. Niemal nikt nie mówi o egoizmie pozytywnie, raczej słyszymy, że „to fatalnie..
read more - 1 lutego 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o uważności w pomocy społecznej dla wydania „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”
Kolejny już raz mam przyjemność pisać dla wydania „Dom Pomocy Społecznej”. Nie jest to instytucja, która jest mi obca –..
read more - 29 stycznia 2019
Uciekanie od problemów, zbywanie [Bariery komunikacyjne cz. 5]
Komunikacja z innymi to wbrew pozorom wcale nie jest proste zadanie. Kiedy dotyczy ono relacji dorosły-dziecko, wcale nie jest łatwiej...
read more - 25 stycznia 2019
Warsztat psychologiczny „Agresja u dziecka – jak sobie z nią radzić?”
W roku szkolnym 2018/109 ruszył kolejny cykl warsztatów psychologicznych dla rodziców, nauczycieli i terapeutów w Domu Kultury „Orle Gniazdo”. Najbliższy warsztat..
read more - 24 stycznia 2019
Asertywna komunikacja [+ćwiczenie]
Pewnie nie jest to pierwszy raz, kiedy czytasz o asertywności. To ostatnio temat, z którym bardzo często spotykam się w..
read more - 18 stycznia 2019
Postanowienia noworoczne – jak konsekwentnie je realizować?
Wiele osób decydujących się na ustanowienie postanowień noworocznych, doświadcza trudności w ich realizacji. Jak zatem realizować postanowienia noworoczne by rzeczywiście..
read more - 17 stycznia 2019
Kiedy nienawiść bierze górę…
Zdecydowałam się na napisanie tego tekstu, bo to co się wydarzyło, bardzo mnie dotknęło. Potrzebowałam kilku dni, żeby wypłakać swoje..
read more - 16 stycznia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o znaczeniu „lagom” w życiu dla wydania „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Nowy Rok witam tekstem o lagom czyli równowadze w życiu. Bardzo nam jej brakuje. Rok 2018 pożegnałam tekstem dotyczącym Porozumienia..
read more - 15 stycznia 2019
„Zdolny ale leń” – dlaczego nie warto tak mówić do dziecka?
Czy zdarzało Ci się słyszeć coś takiego w dzieciństwie? Przypomnij sobie, jakie to budziło emocje. A jeśli nikt tak do..
read more - 8 stycznia 2019
Magdalena Widłak-Langer pisze o kształtowaniu inteligencji emocjonalnej u dzieci (EQ) dla Niezbędnika Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
W październiku minionego roku podjęłam nową współpracę, która bardzo mnie cieszy. Mam szansę pisać dla specjalistów, pracujących w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej...
read more - 4 stycznia 2019
Wypytywanie i ogień pytań [Bariery komunikacyjne cz. 4 ]
Niejednokrotnie słyszę, stojąc w kolejce w sklepie lub gdy moi znajomi rozmawiają ze swoimi dziećmi, że ta rozmowa, to bardziej..
read more - 31 grudnia 2018
Wywiad z Magdaleną Widłak-Langer, dotyczący postanowień noworocznych
Wiele osób z końcem roku, zastanawia się czy postanowienia noworoczne mają sens. Wielokrotnie bazując na swoich doświadczeniach dochodzimy do wniosku,..
read more - 21 grudnia 2018
Jak spędzić święta z radością? Nawet w trudnej sytuacji.
Spędzić święta z radością? Nie wszyscy z nas są w stanie sobie to wyobrazić. Niektórzy mają przeciwne doświadczenia lub nie..
read more - 18 grudnia 2018
Jak przetrwać święta?
Dla niektórych z nas, święta to czas kultywowania tradycji (rodzinnych czy religijnych), radości, spotkań w gronie rodzinnym i wizualnej otoczki,..
read more - 7 grudnia 2018
Zaprzeczanie/odsuwanie problemu by poprawić nastrój dziecka [Bariery komunikacyjne, cz. 3]
Świat komunikacji bywa dla nas bardzo trudny. Dotyczy to nie tylko relacji dorosłych, lecz również relacji z dziećmi. Zarówno rodzic,..
read more - 4 grudnia 2018
Warsztat psychologiczny „Komunikacja dorosły-dziecko”
W grudniu odbywa się kolejny w tym roku szkolnym warsztat psychologiczny, który poprowadzę w Domu Kultury „Orle Gniazdo”. Warsztat jest skierowany do..
read more - 2 grudnia 2018
Krótka historia o czynieniu dobra
Dzisiaj chce się podzielić czymś bardzo dla mnie ważnym. Ważnym doświadczeniem, ważnym wydarzeniem, wdzięcznością za czynienie dobra w bardzo szczególnym..
read more - 27 listopada 2018
Zachowania rodzica, zaniżające poczucie własnej wartości u dziecka [4 niezdrowe postawy]
Zdarza się tak, że jako osoby dorosłe, chcąc dobrze, działamy w sposób, który zdecydowanie odbiega od tego co chcemy osiągnąć...
read more - 23 listopada 2018
Nadzieja – po co nam ona?
Znam to powiedzenie, że nadzieja matką głupich. Jednak nie zgadzam się z nim. Pracując z różnymi ludźmi, w bardzo różnych..
read more - 20 listopada 2018
Gruba w ciąży?
W Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym pracuję z kobietami i mężczyznami. Życie tych ludzi z biegiem czasu się zmienia. Okazuje sie zatem,..
read more - 16 listopada 2018
Propozycje rozwiązania problemu [Bariery komunikacyjne, cz. 2]
O komunikacji w świecie dorosły-dziecko pisałam już wiele razy. Ponadto jest to temat który wciąz wraca, na niemal wszystkich warsztatach,..
read more - 13 listopada 2018
Komunikacja bez słów
Jakiś czas temu byłam na warsztacie ACT z Rikke Kjelgaard. Wielokrotnie już pisałam o moich wrażeniach, zatem dzisiaj nie o..
read more - 9 listopada 2018
Kiedy nastolatek nie słucha
Podczas warsztatów czy sesji z rodzicami, bardzo często poruszanym problemem jest to, że dziecko nie słucha rodziców. Najczęściej dotyczy to..
read more - 7 listopada 2018
Warsztat „Komunikacja dorosły-dziecko” – 8.12.2018
Bardzo się cieszę, że w tym roku mam szansę ponownie prowadzić kokejny cykl warsztatów dla rodziców, nauczycieli i innych osób..
read more - 6 listopada 2018
„Autism in Love” – oczami psychologa
Autyzm – słowo, które coraz częsciej słyszymy nie tylko wśród osób, które są w jakikolwiek sposób z nim związane, lecz..
read more - 2 listopada 2018
Dlaczego okazywanie emocji to słabość?
Spotykam się z tym od kiedy pamiętam – już jako dziecko słyszałam, że słabeusze okazują emocje. Teraz słyszę to od..
read more - 31 października 2018
Magdalena Widłak-Langer pisze o agresji i próbach samobójczych dla Niezbędnika Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Temat autoagresji i prób samobójczych to wciąż temat tabu w Polsce. Statystyki tych działań wciąż wzrastają, a odpowiedniego programu wsparcia..
read more - 30 października 2018
Osądzanie, ocenianie, potępianie [Bariery komunikacyjne dziecko-rodzic, cz. 1]
Komunikacja w świecie dorosły-dziecko jest bardzo ważna. Nie tylko dlatego, że to poprzez nią przekazujemy swoje poglądy, odczucia czy potrzeby..
read more - 26 października 2018
Jak znaleźć czas, którego nam brakuje?
Bardzo często słyszę od moich klientów – „nie mam czasu”, „mam za mało czasu”, „zabrakło mi czasu”, „nie mam wystarczająco..
read more - 23 października 2018
Jak dokonywać zmian? Reguła 20 sekund
Wielu z nas doświadcza braku realizacji celu. Z początkiem jesteśmy zmobilizowani do działania. Jednak bywa, że tej mobilizacji brakuje. Jak..
read more - 22 października 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu „emocje w świecie dziecka”
Miniony weekend W minioną sobotę przeprowadziłam warsztat w Domu Kultury „Orle Gniazdo” w Poznaniu. Bardzo dziękuję wszystkim jego uczestnikom. Co..
read more - 19 października 2018
Duński przepis na szczęście czyli hygge w wychowywaniu dzieci
Książki i publikacje dotyczące duńskiego hygge i hyggowania obiegły cały świat. Zagościły w polskich księgarniach i na blogach. Za każdym..
read more - 18 października 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer o pracy z „trudnymi” dziećmi
Mając doświadczenia w pracy w szkole, różnego rodzaju ośrodkach czy Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, często..
read more - 17 października 2018
Warsztat z Rikke Kjelgaard – „Współczujący i elastyczny terapeuta”
Z początkiem października, miałam szanse uczestniczyć w warsztacie z Rikke Kjelgaard, terapuetką z kiklunastoletnim doświadczeniem w terapii ACT. Jechałam na..
read more - 16 października 2018
Oddech oczyszczający [+ćwiczenie]
O tym, że oddech odgrywa niebagatelną rolę w życiu człowieka i wszystkich ssaków wiemy. Jednak pomimo tego, bardzo często oddychamy..
read more - 15 października 2018
Dzień Dziecka Utraconego
Utrata dziecka, tego nienarodzonego, niemowlęcia czy starszego zawsze jest stratą dla rodziców. Trudno pogodzić się z odejściem tak bliskiej istoty...
read more - 12 października 2018
„Nie zasługuję…” [+ćwiczenie]
To jeden z głównych hamulców, jaki ma niemal każdy człowiek. Oczywiście u każdej osoby, ten hamulec może dotyczyć innego obszaru,..
read more - 5 października 2018
Wewnętrzny krytyk – jak sobie z nim radzić? [+ćwiczenie]
Niemal każdy z nas, słyszał kiedy jego słowa. Słowa wewnętrznego krytyka. Czasami są one bardzo bolesne, dobitne. Czsami są szeptem..
read more - 2 października 2018
Jak podejmować najlepsze dla siebie decyzje? [+ćwiczenie]
Temat podejmowania decyzji dla wielu osób jest nie tylko trudny lecz również skomplikowany. Dzisiaj chcę przedstawić jedną z metod, która..
read more - 28 września 2018
Poczucie winy u dziecka
Poczucie winy jest bardzo silnym stanem – potrafi nas popychać do działania (nawet wbrew własnym wartościom) lub wręcz je wyhamować...
read more - 25 września 2018
Czym jest medytacja? [+ćwiczenie]
O medytacji krąży wiele mitów, bardzo często kojarzy się ją z praktyką religijną, co może budzić lęk i niechęć. Jest..
read more - 18 września 2018
Znaczenie oddechu w codziennym życiu [+ćwiczenia]
Oddychamy automatycznie, dlatego rzadko się nad tym zastanawiamy. Czy wiesz, że dzięki odpowiedniemu oddechowi możesz czuć się lepiej, pracować wydajniej..
read more - 14 września 2018
Czy jestem tego warta?
W ostatnim czasie prowadzę wiele sesji z rodzicami. W parach kobieta-mężczyzna, to kobieta częściej ma poczucie, że na coś nie..
read more - 12 września 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer o Porozumieniu Bez Przemocy dla „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”
Porozumienie Bez Przemocy, to taka postawa życiowa o której Polacy słuchają coraz chętniej, chcą ją bliżej poznać, wiedzieć o niej..
read more - 11 września 2018
Rodzic bagatelizujący – czy nim jesteś? [cz. 4 – Cykl komunikacja rodzic-dziecko]
W „Cyklu komunikacja rodzic-dziecko” pojawiły się już trzy artykuły: „Rodzic obwiniający – czy coś Cię z nim łączy? [cz.3 –..
read more - 7 września 2018
Szczęście, sukces, realizacja celów – czyli jak osiągać to, czego pragniesz?
Niemal każdy z nas, ma w swojej głowie punkty, które określają to, czego chcemy, co pragniemy posiadać lub czego pragniemy..
read more - 4 września 2018
„Take your pills” – oczami psychologa
Dzisiaj zapraszam Cię do zapoznania się z kolejną propozycją na spędzenie wolnego czasu. Piszę o filmie, który dokumentem, więc nie..
read more - 30 sierpnia 2018
Rodzic obwiniający – czy coś Cię z nim łączy? [cz.3 – Cykl komunikacja rodzic-dziecko]
O komunikacji rodzic-dziecko pisałam już wiele, prowadzę także warsztaty w tym temacie oraz poruszam ten temat w Wakacyjnej Grupie Wsparcia..
read more - 28 sierpnia 2018
Poranek z medytacją [+ćwiczenie 5-4-3-2-1]
O dobroczynnych właściwościach medytacji wiemy bardzo wiele. Powstała nawet swego rodzaju „biblia” – napisana przez Jona Kabat-Zinna „Życie, piękne katastrofa”...
read more - 24 sierpnia 2018
Uważność w świecie dzieci. Czy w ogóle istnieje?
O uważności (z ang. mindfulness) w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy można było sporo przeczytać i usłyszeć, chociażby: w odcinku 73..
read more - 20 sierpnia 2018
„Generation startup” – oczami psychologa
Lubię zobaczyć dobry film czy zajmująca sztukę teatralną. Lubię takie materiały, które pokazują zmagania innych, bo są bardzo podobne do..
read more - 16 sierpnia 2018
Odpoczynek – dlaczego jest ważny?
To temat, który jest dla mnie bardzo interesujący. Z jednej strony dlatego, że bez odpoczynku człowiek nie jest w stanie..
read more - 14 sierpnia 2018
Uśmiech – co wnosi w Twoje życie?
Czym jest śmiech każdy z nas wie. Okazuje się jednak, że im człowiek jest starszy, tym rzadziej się śmieje/uśmiecha. W..
read more - 9 sierpnia 2018
Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły podstawowej?
Szkoła to dla dziecka nowy etap rozwojowy, a dla całej rodziny, nowy etap życia. Zatem może to być czas trudny,..
read more - 6 sierpnia 2018
Spóźnienie vs przedłużenie wizyty
Być może czytałaś/czytałeś mój artykuł o tym „Dlaczego za wizyty, których nie było się płaci?” Dzisiaj chcę napisać o tym, dlaczego..
read more - 2 sierpnia 2018
Dyskryminacja. Prawda czy fikcja?
O dyskryminacji, roli płci i studiach gender nie tylko dużo się ostatnio mówi ale także od dziesiątek lat prowadzi badania...
read more - 31 lipca 2018
Dlaczego za wizyty, których nie było się płaci?
W mojej praktyce kilkakrotnie zdarzyło się, że klient odwołał umówioną wizytę. Nie zdarzało się to często, jednak z różnych powodów..
read more - 27 lipca 2018
Co masz w sobie z pouczającego rodzica? [cz.2 – Cykl komunikacja rodzic-dziecko]
O komunikacji rodzic-dziecko pisałam już wiele, prowadzę także warsztaty w tym temacie oraz poruszam ten temat w Wakacyjnej Grupie Wsparcia..
read more - 20 lipca 2018
Uważność – poprzyglądaj się własnym myślom [ćwiczenie]
Zdarza Ci się mieć zbyt wiele myśli? Może jedna myśl goni drugą, a to sprawia, że czujesz chaos, nadmiar, przytłoczenie?..
read more - 19 lipca 2018
„The dating project” – oczami psychologa
Od jakiegoś już czasu, intesywnie oglądam filmy dokumentalne. Nie jest tego sporo jednak jeśli już decyduje się na film pada..
read more - 18 lipca 2018
„Klaps uczy ale tylko złych rzeczy”
Wśród wielu, temat ten budzi bardzo wiele emocji oraz wątpliwości. O ile to pierwsze mnie nie dziwi o tyle to..
read more - 16 lipca 2018
Empatyczne słuchanie [+ćwiczenie na wzmacnianie empatii]
Tak wielu z nas nie słucha dzisiaj nie tylko siebie lecz taże otaczających go ludzi. Przestajemy być otwartości na potrzeby..
read more - 9 lipca 2018
Jak skutecznie się komunikować nie raniąc innych?
Kilka lat temu miałam okazje zetknąć się z metodą Porozumienia Bez Przemocy (z ang. Nonviolent Communication – NVC), autorstwa Marshalla..
read more - 6 lipca 2018
Reklama – jakie ma znaczenie w życiu człowieka?
Człowiek ma styczność z reklamą już bardzo długo, jednak nigdy reklama nie była tak rozpowszechniona, inwazyjna i graficzna, jak obecnie...
read more - 2 lipca 2018
Czy jesteś rodzicem autorytarnym? [cz.1 – cykl komunikacja rodzic-dziecko]
Wielu rodziców nie zastanawia się nad sposobem, w jaki komunikuje się z dzieckiem. Często jako dorośli, zakładamy, że jesteśmy starsi,..
read more - 29 czerwca 2018
Film „Love, Simon” – oczami psychologa
„Love, Simon” to historia o nastolatkach, które można spotkać w każdym kraju. To momentami zabawna, momentami smutna i budząca wiele..
read more - 26 czerwca 2018
Poczucie własnej wartości. Jak wygląda w świecie dziecka?
Wiele osób, które trafiają do mojego gabinetu, mówi o tym, że ma niskie poczucie własnej wartości. Chcą pracować w tym..
read more - 30 maja 2018
Najlepszy prezent dla dziecka, nie tylko małego
Już niebawem Dzień Dziecka. I pomyślicie pewnie, że przecież nie wszyscy, bo nie wszyscy mają dzieci. Pamiętajcie jednak, że w..
read more - 29 maja 2018
Komunikacyjni jeźdźcy apokalipsy. Błędy komunikacyjne, które potęgują konflikty.
Sposób w jaki się porozumiewamy wpływa nie tylko na to czy osiągniemy pożądany cel, lecz również na to jak będą..
read more - 22 maja 2018
Jak zadbać o siebie i dlaczego ma to decydujący wpływ na Twoje życie?
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam..
read more - 18 maja 2018
Afirmacja, co to jest i czy działa?
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam..
read more - 17 maja 2018
Drugi majowy Facebook live – “Samo-diagnoza czyli czego nie wie dr Google?”
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam..
read more - 16 maja 2018
O babraniu się w bajorku rozpaczy i optyce postrzegania świata
Każdy z nas miewa dzień, kiedy jest trudno, kiedy pojawia się przygnębienie, przykre emocje (złość, irytacja, frustracja) czy zwyczajnie niezbyt..
read more - 10 maja 2018
Co odróżnia dorosłego od dziecka?
Na pozór, odpowiedź może się wydawać bardzo prosta. Nie wiem jednak, czy zgadniesz, co mam na myśli i na czym..
read more - 8 maja 2018
Maj miesiącem z live’ami na Facebooku!
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam..
read more - 7 maja 2018
Co wpływa na to jak wygląda Twoje życie?
Jak często zadajesz sobie to pytanie? Ja mam wrażenie, że ludzie robią to niesłychanie rzadko. I to w moim odczuciu..
read more - 6 maja 2018
Jak wrócić z urlopu/majówki do pracy?
Dla wielu powrót z długiego weekendu czy urlopu do pracy, jest trudnym czasem. Trudno rozstać się z rutyną urlopowego dnia,..
read more - 28 kwietnia 2018
Wyjazd z dzieckiem – jak się na to przygotować?
Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Większość dorosłych, którzy są rodzicami, ten czas spędzi z dziećmi. Jednak wizja takiego..
read more - 27 kwietnia 2018
Kampania przeciwko przemocy – Kocham. Szanuję.
Ruszyła kampania Kocham. Szanuję przeciwko przemocy. Dotyczy ona nie tylko, jak może się wydawać przemocy fizycznej lecz równiej tych form..
read more - 26 kwietnia 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer w kwietniowym wydaniu miesięcznika “Sygnał. Magazyn Wychowawcy”
Z przyjemnością dziele się dzisiaj informacją, że kolejny raz w magazynie „Sygnał. Magazyn wychowawcy”, pojawił się artykuł mojego autorstwa. Ty,..
read more - 25 kwietnia 2018
Relacje z rodzicami a związek
Większość osób wie, że dziecko uczy się od rodziców najwięcej. Zazwyczaj z nimi spędza najwięcej czasu, to ich obserwuje w..
read more - 24 kwietnia 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer w kwietniowym wydaniu miesięcznika “Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
Jeżeli mnie znasz to wiesz, że lubię dzielić się wiedzą – robię to podczas sesji indywidualnych i dla par, podczas..
read more - 21 kwietnia 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Jak budować zdrowe, stabilne poczucia własnej wartości u dzieci?”
Ogromnie dziękuje wszystkim, którzy przybyli na dzisiejszy warsztat do Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu. Jestem pod dużym wrażenie tego, co działo..
read more - 20 kwietnia 2018
Wątpliwości i „powinności” – jaką pełnią rolę w Twoim życiu?
Niemal cały czas słyszę podczas sesji lub w wypowiedziach znajomych, że „coś muszą”, „coś powinni” lub ktoś wobec nich coś..
read more - 19 kwietnia 2018
Wykluczenie – dlaczego odrzucamy innych?
„Wykluczanie kolegów z grupy zaczyna się w przedszkolu. W tym wieku rośnie u dziecka potrzeba zyskania akceptacji rówieśników” – zauważa..
read more - 18 kwietnia 2018
Warsztat “Budowanie zdrowego, stabilnego poczucia własnej wartości u dzieci”
Jak budować silne, stabilne poczucie własnej wartości u dziecka? Dowiesz się tego 21.04.2018 roku poprowadzę kolejny warsztat w domu Kultury “Orle..
read more - 17 kwietnia 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer w kwietniowym wydaniu miesięcznika “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Niedawno miałam przyjemność napisać kolejny artykuł do wspomnianego w tytule miesięcznika. Temat jaki poruszyłam jest bardzo ważny, ponieważ odporność psychiczna..
read more - 16 kwietnia 2018
Psycholog Magdalena Widłak-Langer o “chlebem i solą”
Niedawno zobaczyłam materiał filmowy. Wywołał ogrom emocji, refleksji oraz sprowokował do rozmowy. A czy Wy widzieliście film „chlebem i solą”?..
read more - 12 kwietnia 2018
Szczęście w dziecięcym świecie
Szczęście – temat, który poruszam kolejny raz. Dzisiaj w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Trochę w zestawieniu dwóch światów –..
read more - 9 kwietnia 2018
Być sobą – jak to zrobić?
Słyszane często hasła, niby proste mogą budzić pewne wątpliwości . Kiedy kolejny już raz słyszysz „bądź sobą”, możesz mieć wątpliwości..
read more - 5 kwietnia 2018
Jak pracować nad szczęściem?
Szczęście to taki popularny ostatnio temat. Niemal każdy chce być szczęśliwy – bardzo szczęśliwy, w szybkim czasie, nie ponosząc zbytniego..
read more - 3 kwietnia 2018
Moje szczęście dzisiaj
W ostatnim artykule napisałam, że pojawi się tekst o szczęściu – jak je budować, od kogo czerpać nauki, jakie wybrać..
read more - 26 marca 2018
Psychologiczne disco-polo, rozczarowanie i szczęście. Co je łączy?
W ostatnim artykule napisałam o tym, dlaczego ludzie coraz chętniej korzystają ze wsparcia psychologa, trenera czy psychoterapeuty. Zdarza się jednak,..
read more - 22 marca 2018
Kwietniowy warsztat “Jak budować zdrowe poczucie własnej wartości u dziecka?”
Całkiem niedawno – 17.03.2018, obył się w Domu Kultury “Orle Gniazdo” warsztat dotyczący tego, jak rozwiązywać konflikty z dzieckiem lub między..
read more - 21 marca 2018
„Jak żyć?” Czyli dlaczego korzystamy z pomocy psychologa, trenera czy psychoterapeuty i czy prowadzi to do „sukcesu” ?
Obecnie specjaliści tacy jak psychologowie, trenerzy czy coache często wypowiadają się, nie tylko w programach tematycznych, lecz również w programach..
read more - 18 marca 2018
Magdalena Widłak-Langer w marcowym wydaniu magazynu “Szkoła. Miesięcznik Dyrektora”
W marcowym wydaniu miesięcznika, opublikowany został artykuł mojego autorstwa, zatytułowany “gdy tracimy kontrolę nad emocjami”. Temat emocji to bardzo trudny temat,..
read more - 17 marca 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Jak rozwiązywać konflikty?”
Dzisiejszy warsztat dotyczył bardzo ważnego tematu – konfliktów. Pojawią się one niemal wszędzie – na gruncie prywatnym, zawodowym, w gronie..
read more - 16 marca 2018
Wrogie nastawienie do innych, hejt w sieci i wulgarny styl bycia – z czego to się bierze?
O tym, że ludzie żyją nie okazując sobie szacunku, wiemy nie od dziś. Jednak od momentu powszechnie dostępnego cyfrowego świata..
read more - 15 marca 2018
Magdalena Widłak-Langer pisze o zdrowej semantyce w wydaniu magazynu “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Kolejny miesiąc przynosi kolejny artykuł drukowany w magazynie, który jest wydawany nakładem Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze, że mogę się dzielić..
read more - 14 marca 2018
Jak pokochać siebie i co to właściwie znaczy?
Przez ostatnich kilka lat, hasła, które są krótkie i teoretycznie konkretne, stały się bardzo popularne. Ty pewnie też znasz sławetne..
read more - 9 marca 2018
Marcowy warsztat w domu Kultury “Orle Gniazdo” dotyczący rozwiązywania konfliktów
Marzec to miesiąc w którym w Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu prowadzę aż dwa warsztaty. Każdy z nich dotyczy innej..
read more - 8 marca 2018
Jak unikać konfliktów w rodzeństwie/grupie – złota trzynastka
W przypadku rodzin wielodzietnych, konflikty w rodzeństwie to coś, co martwi rodziców. To trudna sytuacja dla rodziców, którzy momentami mają..
read more - 4 marca 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Jak wychowywać dziecko w wielodzietnej rodzinie?”
Weekend już prawie minął. Dla mnie był to bardzo pracowity czas. W sobotę prowadziłam warsztat dla rodziców oraz specjalistów pracujących..
read more - 1 marca 2018
Warsztat psychologiczny “Jak wychowywać dziecko w wielodzietnej rodzinie?”
Już w tym tygodniu, w sobotę 3.03.2018 ponownie pojawię się z w Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu. Tym razem temat..
read more - 25 lutego 2018
Jak zadbać o siebie? Klikaj, czytaj, przyjdź!
Jak często dbasz o siebie? Jak często zdarza Ci się zatrzymać na chwilę i pomyśleć tylko o sobie? Jak często..
read more - 21 lutego 2018
„My Happy Family” – czyli o tym jak niszczące mogą być rodzinne relacje [uwaga: spoiler]
„My Happy Family” to gruziński film o przewrotnym tytule, który został zakwalifikowany do kategorii dramat. Przedstawia nietypową sytuację rodzinną, nie..
read more - 15 lutego 2018
Psycholog pisze jak dokonać zmian w życiu. Magazyn „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Luty to krotki, szary miesiąc, który chcemy pożegnać z z niecierpliwością czekając na wiosnę. Tęsknimy za słońcem, kolorem trawy i..
read more - 14 lutego 2018
Pomysł na Walentynki czyli nietypowe podejście do święta zakochanych.
W Polsce obchodzenie Walentynek, zagościło na dobre. Społeczeństwo w tej kwestii jest podzielone, jednak w niemal każdym sklepie, nawet internetowym,..
read more - 13 lutego 2018
Czego nauczyły mnie podróże?
Jeśli ze mną pracujesz lub śledzisz moją stronę na FB, z pewnością wiesz, że od kilku lat ilość moich podróży..
read more - 11 lutego 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Jak budować zdrowe, satysfakcjonujące relacje z dzieckiem?”
Wczoraj odbył się kolejny z cyklu warsztat dla rodziców, w Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu. Bardzo dziękuję wszystkim jego uczestnikom..
read more - 8 lutego 2018
Postanowienia noworoczne 2018 – artykuł dla magazynu “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”
Koniec roku jest zazwyczaj czasem postanowień – zakładamy wówczas co chcemy osiągnąć, co jest ważne. Jednak nie dla wszystkich wdrażanie..
read more - 7 lutego 2018
Warsztat dotyczący budowania zdrowych, satysfakcjonujących relacji z dzieckiem.
W nadchodzący weekend, a konkretnie w sobotę, przeprowadzę kolejny warsztat w Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu. Zapewne każdy rodzic..
read more - 6 lutego 2018
Serial „Gypsy” – recenzja. Jak nie powinna wyglądać relacja ze specjalistą
Serial „Gypsy” to zeszłoroczna produkcja, którą mogą zobaczyć użytkownicy Netflixa. To film kategoryzowany jako dramat, thriller psychologiczny. Główną rolę gra..
read more - 5 lutego 2018
Magdalena Widłak-Langer dla Gazety Pomorskiej – wypowiedź dotycząca hejtu, emocji i kontrowersji w odniesieniu do Tomasza Mackiewicza oraz Elizabeth Revol (Nanga Parbat, K2).
Od kilku dni świat żyje dramatem Tomasza Mackiewicza, który w wyniku śmierci, osierocił trójkę dzieci. Zarówno to, jak i polska..
read more - 4 lutego 2018
Dlaczego Twoje dziecko jest “niegrzeczne”?
Tak często słyszę to stwierdzenie od nauczycieli, wychowawców, rodziców, dyrektorów różnorodnych placówek czy znajomych. Jak to zatem jest w tą..
read more - 3 lutego 2018
„Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?” – Magdalena Widłak-Langer, styczeń 2018, “Szkoła. Magazyn Dyrektora”
W grudniu tak wielu z nas skupia się na tym, co będzie w przyszłości. Niektórzy całkowicie uciekając w przyszłość, gubią..
read more - 1 lutego 2018
Odporność w życiu codziennym czyli o tym dlaczego znieczulanie nie działa. Cz. 5
Zapraszam do kolejnej części cyklu dotyczącego odporności psychicznej. To temat bardzo ważny, choć często bagatelizowany. Postanowiłam napisać cały cykl artykułów..
read more - 27 stycznia 2018
Podziękowania dla uczestników warsztatu “Trudne emocje w świecie dzieci – jak sobie z nimi radzić?”
27.01.2018 roku odbył się warsztat “Trudne emocje w świecie dzieci – jak sobie z nimi radzić?” w Domu Kultury “Orle..
read more - 22 stycznia 2018
Warsztat dotyczący emocji trudnych/przykrych u dzieci. Dom Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu
Już w najbliższa sobotę czyli 27.01.2018 roku (sobota) poprowadzę warsztat o przykrych/trudnych emocjach, jakie przeżywają dzieci. To o tyle ważny..
read more - 16 stycznia 2018
Odporność w życiu codziennym czyli o trzeciej cesze, ważnej dla odporności – pozbywanie się tego, co nas otępia. Cz. 4
To już kolejny artykuł o odporności, która jest tak ważna w codziennym życiu oraz silnie związana z duchowością – nie..
read more - 27 grudnia 2017
Odporność w życiu codziennym – druga z trzech cech, ważnych dla odporności. Ćwiczenie zmysłu krytycznego. Cz. 3
O odporności pisze już od jakiegoś czasu. To temat bardzo aktualny, co daje się zauważyć nie tylko wśród nastolatków czy..
read more - 6 grudnia 2017
Odporność w życiu codziennym czyli o jednej z trzech cech, ważnych dla odporności – pielęgnowanie nadziei. Cz. 2
W ostatnim artykule dotyczącym tego tematu, pisałam o tym jakie znaczenie w budowaniu odporności ma duchowość, rozumiana w kontekście poza..
read more - 28 listopada 2017
Wstyd – co sprawia, że wynika się spod kontroli?
To kolejny artykuł o wstydzie – emocji, która dotyczy nas wszystkich, która bywa bardzo bolesna i zbiera całkiem sowite żniwa...
read more - 24 listopada 2017
Jak się chronić przed śmiercią na zawał i co wspólnego ma z tym pies?
Jak wykazały badania szwedzkich naukowców, właściciele psów są narażeni na znacznie mniejsze ryzyko śmierci, spowodowanej chorobą sercowo-naczyniową lub innymi czynnikami...
read more - 22 listopada 2017
Odporność w życiu codziennym czyli dlaczego duchowość ma znaczenie? Cz. 1
Dla wielu ludzi wizja bycia odpornym jest jednym z życiowych priorytetów, choć każdy może odpornośc definiować inaczej. Niektórzy widzą ją..
read more - 21 listopada 2017
Czym jest wstyd i czy warto trzymać go w sobie?
Wstyd to emocja, która dotyka niemal każdego z nas. Zazwyczaj najbadziej kojarzą nam się ze wstydem zdarzenia z przeszłości, szczególnie..
read more - 17 listopada 2017
Warsztat dotyczące emocji w Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu
Z przyjemnością zapraszam na kolejny warsztat, który poprowadzę we wspaniałym Domu Kultury “Orle Gniazdo” w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że jest..
read more - 11 listopada 2017
Inny człowiek najlepszą motywacją?
Bardzo często czytam czy słucham o motywacji, jej braku czy narzekaniu na to, że jedni mają jej tak dużo, podczas..
read more - 8 listopada 2017
Jak rozmawiać z dzieckiem?
Komunikacja to coś, co jest niemal automatyczne. Nikt się nad nią nie zastanawia- nad elementami składowymi, efektami ich wykorzystania, nad..
read more - 7 listopada 2017
Dlaczego nie warto porównywać się do innych?
Czy znasz kogoś, kto nie dokonuje porównań? Dzisiaj robią to już nawet dzieci w przedszkolu – porównują swój wygląd, marki..
read more - 11 października 2017
Jak dbac o związek na odległość?
W czasach otwartych granic i ogromnego zróżnicowania ekonomicznego, ludzie decydują się na migrację. Jednak z różnych powodów, nie migrują od..
read more - 10 października 2017
Zdrowie psychiczne – jak o nie dbać?
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tego powodu można przeczytać wiele artykułów, w których przytaczana są statystki zachorowań, nie..
read more - 9 października 2017
Nuda – kto jest nudny, temu nudno.
Pracując z młodzieżą zdarza mi się usłyszeć, że coś lub ktoś jest nudny…lub „nudzi mi się”. Jednak nie tylko młodzieży..
read more - 2 października 2017
Dlaczego mnie to spotyka? Czyli przetarg na nieszczęścia.
Nie wiesz czym jesteś przetarg na nieszczęścia? Jestem przekonana, że znasz to doskonale ze swoich doświadczeń, tylko nie wiesz, że..
read more - 28 sierpnia 2017
Problematyczny jedynak – egoista czyli o braku wolności w dziecięcym świecie
Ostatnich kilka dni to dla mnie wspaniały czas obserwacji. Ludzi, par, rodziców, praktyków jogi, zupełnie anonimowych ludzi podczas spacerów w..
read more - 27 sierpnia 2017
Komunikacyjni jeźdźcy apokalipsy. O błędach jakie popełniamy w komunikacji
Sposób w jaki się porozumiewamy wpływa nie tylko na to czy osiągniemy pożądany cel, lecz również na to jak będą..
read more - 25 sierpnia 2017
Roszczeniowa postawa. Czy słowa definiują to kim jesteś?
Dzisiaj przychodzę z tekstem do którego zainspirowała mnie jedna z ostatnich sesji on-line. Okazuję się bowiem, że dosyć często nasze..
read more - 23 sierpnia 2017
Efektywna komunikacja czyli jak być fair wobec drugiej osoby
Komunikuje się każdy z nas, mniej lub bardziej efektywnie, jednak robimy to wszyscy. Dzieci, dorośli osoby chore, upośledzone, a nawet..
read more - 26 czerwca 2017
Jak zadbać o relaks? Wybierz się na trening relaksacyjny!
Większość ludzi wciąż dzisiaj za czymś goni, nadmiar bodźców, informacji, zadań do wykonania i chęć bycia najlepszym, chęć wykazania się,..
read more - 19 czerwca 2017
Szlag mnie trafi! Czyli o dominacji mózgu emocjonalnego
Miewasz dni, w których przysłowiowy “szlag Cię trafia”? Tak, pewnie każdy to zna. Ja też. Dlatego dzisiaj, pozostawiam Cię z..
read more - 23 maja 2017
6 faktów i mitów na temat sesji on-line z psychologiem
Trudno dzisiaj spotkać kogoś, kto kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, nie ma kontaktu ze światem on-line. Do wirtualnej rzeczywistości wchodzimy..
read more - 12 maja 2017
Psycholog Magdalena Widłak-Langer dla Głosu Wielkopolskiego
Od kilku dni niemal cała Polska żyje historią zmarłej Magdaleny Żuk – kobiety, która samotnie udała się do Egiptu na..
read more - 27 kwietnia 2017
Rozmowa z psychologiem Magdaleną Widłak-Langer w kwietniowym wydaniu Gazety Pomorskiej
Temat zamachów terrorystycznych i lęku jaki takie sytuacje budzą w ludziach, to obecnie bardzo gorący temat nie tylko w Polsce..
read more - 10 kwietnia 2017
Jak zbudować silny charakter?
Podczas wielu rozmów czy spotkań słyszę, że “życie jest niesprawiedliwe”, “wszystko przez niego”, “ona mnie tak wkurza”…Te komentarze pokazują nie..
read more - 4 kwietnia 2017
Jak rozmawiać? Kilka prostych zasad efektywnej komunikacji
W czasach, kiedy ikonografia staje się łatwiejszą formą komunikacji niż rozmowa, trudno jest nauczyć się prowadzić skuteczny dialog. Nie tylko..
read more - 2 kwietnia 2017
Kobieta Warta Poznania 2017. Podziękowania dla uczestniczek edycji specjalnej
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom edycji specjalnej Kobiety wartej Poznania. To był wyjątkowy wieczór – tak wiele sympatycznych, chętnych do rozmowy..
read more - 1 kwietnia 2017
Sesja z psychologiem? Psychoterapia? Jak żyć?!
Zapraszam Ciebie dzisiaj na film, który w moim odczuciu jest bardzo ważny. Arlena, która na Youtube uczy angielskiego, opowiada o..
read more - 27 marca 2017
Jak opanować lęk w dobie terroryzmu?
W czasach, kiedy w mediach niemal nieustannie słyszy się o zamachach, wybuchach i napadach, zupełnie naturalne jest, że pojawiają się..
read more - 15 marca 2017
Motywacja czy samodyscyplina?
Motywacja to słowo znane obecnie chyba wszystkim. Niemal każdy wie, że “musi być zmotywowany”, że “efektywność zależy od motywacji” albo..
read more - 1 marca 2017
Jak to jest żyć na innej planecie?
Wyobraź sobie, że jesteś na innej planecie – gdzie mówi się niezrozumiałym dla Ciebie językiem, gdzie spotykasz dziwne istotny, niekoniecznie..
read more - 22 grudnia 2016
“Słowo na A”, Nikodem Sadłowski, Wydawnictwo Harmonia 2016 – #5recenzja psychologa
Początkowo kiedy otrzymałam do przeczytania książkę “Słowo na A”, byłam przekonana, że jej główny temat to dziecko z autyzmem. Obraz..
read more - 29 listopada 2016
Podziękowania dla uczestników i organizatorów spotkania Niebieskie Soboty-Twórcze Działanie
19.11.2016 odbyło się kolejne spotkanie w ramach Niebieskie Soboty-Twórcze Działanie. To projekt cyklicznych spotkań, na które zapraszani są specjaliści z..
read more - 28 października 2016
Jak sobie radzić z zazdrością?
Dzisiaj polecam Ci materiał zrealizowany we współpracy ze ZdrowoMania TV. W tym odcinku, poruszam wraz z Agnieszka Świetlik temat tego jak..
read more - 27 października 2016
Artykuł o uważności w życiu dorosłych, “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” (10/2016)
Zapraszam do lektury artykułu o praktyce uważności osób dorosłych. Dowiesz się nie tylko czym jest uważność i jaki ma wpływ..
read more - 19 października 2016
“Uczeń z wielodzietnej rodziny” – artykuł dla magazynu “Sygnał” (10/2016)
W październikowym wydaniu magazynu “Sygnał. Magazyn Wychowawcy” przeczytać można artykuł mojego autorstwa, dotyczący ucznia z wielodzietnej rodziny. Wielu nauczycieli ma stycznośc..
read more - 14 października 2016
Co dał Ci Twój nauczyciel?
W życiu każdego człowieka znajduje się nauczyciel, zazwyczaj więcej niż jeden. Najczęściej spotyka się ich w czasie edukacji szkolnej, choć..
read more - 10 października 2016
Artykuł o uważności dla magazynu “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”, (09/2016)
Zapraszam do lektury artykułu o uważności. Dowiesz się nie tylko czym jest uważność i jaki ma wpływ na funkcjonowanie człowieka,..
read more - 5 października 2016
Największe mity o psychologach
Tekst ten nawiązuje do wpisu “Jasnowidz w gabinecie czyli stereotypy dotyczące psychologa i jego zawodu”, jeśli nie czytałaś/nie czytałeś, zachęcam..
read more - 2 października 2016
Sztuka odpoczynku czyli jak odpoczywać, żeby odpocząć?
Zapewne zdarzają Ci się chwile, kiedy po weekendzie masz wrażenie, niemal takiego samego zmęczenia jak podczas tygodnia pracy. Być może..
read more - 26 września 2016
Jasnowidz czyli stereotypy dotyczące psychologa i jego zawodu
Każdy z nas funkcjonuje z pewnymi przekonaniami, które dotyczą wszystkich dziedzin życia. Wiele przekonań dotyczy sytuacji, w których konieczne jest..
read more - 26 września 2016
Jasnowidz w gabinecie – stereotypy dotyczące psychologa i jego zawodu
Każdy z nas funkcjonuje z pewnymi przekonaniami, które dotyczą wszystkich dziedzin życia. Wiele przekonań dotyczy sytuacji, w których konieczne jest..
read more - 18 września 2016
Wizyta u psychologa – obalamy mity
Wizyta u psychologa, psychoterapeuty czy terapeuty nadal jest obarczona ciężarem stereotypów. W odcinku ZdrowoManii TV rozprawiamy się z tymi mitami...
read more - 25 sierpnia 2016
Rozmowa z psychologiem Magdaleną Widłak – Głos Wielkopolski [czw. 25.08.2016]
W czwartkowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego, można przeczytać rozmowę redaktor Kariny Obary z Gazety Pomorskiej ze mną, na temat tego, jak..
read more - 21 sierpnia 2016
Czy emocje mają znaczenie w zapadalności na choroby nowotworowe?
Bardzo często można usłyszeć, że to niesprawiedliwe, że dana osoba choruje, że nie zasłużyła na to. Można odnieść wrażenie, że..
read more - 14 lipca 2016
Konsultacje z psychologiem przez internet. Czy warto?
Jeszcze całkiem niedawno temu, bardzo popularne były rubryki psychologa w gazetach dla kobiet. Obecnie niektóre wydania zachowują tę formę, jednak..
read more - 23 czerwca 2016
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim
Szczególnym dniem jest każdy dzień, kiedy skupiamy się na dobru drugiego człowieka. Kiedy działamy dla dobra kogoś, nie wystawiając, chociaż..
read more - 14 czerwca 2016
Podziel się sobą. Uratuj życie.
W kontekście dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami czy czasem, mówi się relatywnie dużo. Jednak dzisiaj chciałabym napisać o zupełnie innym..
read more - 10 czerwca 2016
Seks. Jak ważny jest w życiu Polaków?
7 czerwca był Międzynarodowy Dzień Seksu:) Dlatego dzisiaj zamieszczam ten artykuł. O seksie słów kilka, z różnych perspektyw. A Tobie..
read more - 3 czerwca 2016
Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
Z Międzynarodowym Dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji kojarzy się zazwyczaj agresja fizyczna. Często związana z patologią, bardzo skomplikowaną sytuacją polityczną..
read more - 1 maja 2016
Książka „Gra o biznes” – oczami psychologa
Obiecałam, że recenzja tej książki się pojawi. Choć minęło trochę czasu, a w międzyczasie w ręce wpadły mi inne książki,..
read more - 28 kwietnia 2016
Rodzice, którzy są a jednocześnie ich nie ma
Do gabinetu psychologa trafiają bardzo różne osoby. Niekoniecznie po traumatycznych przeżyciach, stracie, przemocy w rodzinie lub związku, czy osoby wykorzystywane...
read more - 22 kwietnia 2016
Rola emocji w procesie rozwoju choroby oraz w procesie zdrowienia.
Zapewne znacie osoby, które często chorują, przeziębiają się lub przeszły chorobę nowotworową. Być może zdarzało Wam się rozważać, dlaczego tak..
read more - 3 kwietnia 2016
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Książek dla dzieci jest bardzo wiele, nawet na polskim rynku. Jako psycholog uważam, że warto przez zabawę zrobić dla dziecka..
read more - 26 marca 2016
Święta Wielkanocne. Zadanie główne? Celebracja!
Kolejne święta przed Tobą, chociaż osobiście mam wrażenie, że całkiem niedawno był grudzień. Nie będę oryginalna, też napiszę, że czas..
read more - 23 marca 2016
Książka „Być lekarzem, być pacjentem. Rozmowy o psychologii relacji” – oczami psychologa
Dzisiaj chcę przedstawić książkę, która podobnie jak dwie poprzednie („Zwyciężyć chorobę”, „Rak po polsku”) zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Książka..
read more - 17 marca 2016
Tylko spokój Cię uratuje
Czy też pamiętacie to zdanie z dzieciństwa? Jak to jest – czy spokój ma znaczenie? Jeśli tak, to czy rzeczywiście..
read more - 15 marca 2016
Terapia dr Bacha dla menadżerów?
Zdarza mi się usłyszeć od klientów, że w przypadku osób na kierowniczych stanowiskach nic nie działa. Nie pomagają im żadne..
read more - 11 lutego 2016
Przyciągasz czy odstraszasz?
W weekend zaplanowałam „babskie spotkanie”. Spotkanie, żeby dobrze spędzić czas porozmawiać o naszych spostrzeżeniach, przemyśleniach itd. Na spotkanie z racji,..
read more - 8 lutego 2016
Jak bardzo obnażasz siebie i swoich bliskich?
Od bardzo dawna, jednym z ważniejszych elementów zdrowego życia, było poczucie bezpieczeństwa. Dotyczyło bardzo wielu aspektów. Jednak relatywnie od niedawna,..
read more - 6 lutego 2016
Czego możesz się nauczyć od Boba Marley’a?
Dziś jest Dzień Boba Marleya. Gdy myślisz Bob Marley, prawdopodobnie pierwsza rzecz jaka przychodzi Ci na myśl to muzyka reggae,..
read more - 3 lutego 2016
Książka „Zwyciężyć chorobę” – oczami psychologa
O istnieniu dr Mariusza Wirgi dowiedziałam się podczas kursu z Racjonalnej Terapii Zachowania, który był prowadzony przez Joasię Zapałę i..
read more - 25 stycznia 2016
Książka „Rak po polsku.” – oczami psychologa
Po książkę sięgnęłam pod wpływem spotkania autorskiego, które prowadziła Joanna Zapała z Centrem Psychoterapii Integralnej w Poznaniu. Spotkanie było prowadzone..
read more - 11 stycznia 2016
Postanowienia noworoczne. Kiedy nie mają sensu?
Z nowym rokiem następuje szaleństwo noworocznych postanowień. W mediach można natknąć się na to, jakie postanowienia mają aktorzy i celebryci,..
read more - 4 stycznia 2016
Korzyści wynikające z pocałunku. Zaskakujące wyniki badań.
W dzisiejszym świecie „seks” dość mocno nas otacza. Plakaty, reklamy, teledyski…wszędzie tam można zobaczyć cechy czy zachowania, które przypisuje się..
read more - 26 grudnia 2015
Przytulanie jedyną receptą na…dobre samopoczucie i dobrą sylwetkę?
Kiedy chodziłam do przedszkola czy szkoły podstawowej, wiele dzieci przytulało się do wychowawcy czy ulubionego nauczyciela. Kontakt fizyczny był czymś..
read more - 21 grudnia 2015
Dlaczego boisz się sukcesu?
Zdarza Ci się bać własnego sukcesu? Osoby z takim lękiem trafiają do mojego gabinetu. Często wiedzą na co je stać,..
read more - 20 grudnia 2015
Jak przygotować Święta Bożego Narodzenia zachowując spokój?
Święta to czas…dużego stresu, pośpiechu, lęku i wydawania pieniędzy. Nietypowo? Jak się głębiej zastanowisz tak to wygląda. Gonisz za ideałem,..
read more - 17 grudnia 2015
Zdrowa semantyka, czyli jakie znaczenie mają słowa [cz. 1]
17.12 to Dzień bez przekleństw, dlatego postanowiłam napisać ten artykuł, choć nie o przekleństwach będę pisać. Napiszę o słowach. Na..
read more - 24 listopada 2015
Czy życzliwość się opłaca?
Od dziecka słyszymy, że należy być miłym, grzecznym, nie należy robić przykrości innym. Wątek ten, przewija się również w różnych..
read more - 22 listopada 2015
Podziękowania dla uczestniczek warsztatu “Edukacja ekonomiczna w wychowywaniu dzieci”
Weekend rozpoczęłam w piątek, prowadząc warsztat “Edukacja ekonomiczna w wychowywaniu dzieci”. To było kilka wspaniałych godzin, w gronie doświadczonych, świadomych kobiet..
read more - 20 listopada 2015
Jak rzucić palenie?
Z badań Eurobarometru wynika, że w 2014 roku w Polsce paliło papierosy 33% mężczyzn i 24% kobiet. Natomiast w całej..
read more - 17 listopada 2015
Jak żyć bez długów?
17.11.2015 to Ogólnopolski Dzień bez Długów. Jednak w dobie konsumpcjonizmu i normy zakredytowania na 30 lat, niektórzy mają trudności z..
read more - 12 listopada 2015
Praktyka wdzięczności. Czym jest i jakie daje korzyści?
11.11. obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Czas radości, że Polska jest wolnym krajem. Czy pomimo tego każdy z nas to docenia?..
read more - 5 listopada 2015
Adopcja. Dylematy rodziców i priorytety dla adoptowanych dzieci.
Nie wszyscy mogą lub chcą zostać rodzicami biologicznymi. Dla niektórych pragnienie posiadania dziecka lub dania domu dziecku, które go nie..
read more - 1 listopada 2015
Śmierć bliskiej osoby. Czego nie mówić człowiekowi po stracie?
Śmierć kogoś bliskiego jest stanem bardzo silnie wpływającym na człowieka. Pojawia się wiele emocji, które często się zmieniają i są..
read more - 27 października 2015
Jak nauczyć dzieci oszczędzania pieniędzy?
W Polsce system edukacyjny nie zakłada nauczania przedsiębiorczości (poza przedmiotami, na których czasami czyta się artykuły dot. zmian na rynku..
read more - 21 października 2015
Jesienna chandra czy jesienna depresja?
Obecny czas dla wielu z nas jest ciężkim okresem. Dni są coraz krótsze, a w ciągu ich trwania jest znacznie..
read more - 13 października 2015
Czy cierpisz na FOMO?
Technologia XXI wieku pozwala na kontakt z każdym, w niemal każdym miejscu na świecie. Można rozmawiać za pomocą smartfona, przez..
read more - 6 października 2015
Patchworkowa rodzina. Czyli o tym jak być dobrym “rodzicem”
W dzisiejszych czasach wielu z nas wchodzi w związek z kimś, kto stworzył rodzinę. Zdarza się, że wchodząc w związek,..
read more - 13 września 2015
Toksyczne relacje. Jak je rozpoznać?
Każdy z nas tkwi w określonych relacjach: partnerskich, z rodzicami, z dziećmi, z przyjaciółmi, z pracodawcą. Na każdej tej płaszczyźnie,..
read more - 27 sierpnia 2015
Seksoholizm w Polsce
Seksoholizm. Temat tabu. Nie mówi się o nim, a jeśli już traktuję się to zagadnienie jako dowcip. Postrzegając seksoholika jako..
read more - 20 sierpnia 2015
Jak odpocząć w wakacje?
Od tego jakiej jakości będą wakacje, zależy jakość wykonywanej pracy i produktywność po powrocie. Jednak nie tylko, wakacje mają wpływ..
read more - 14 sierpnia 2015
Nadwaga i otyłość. Problem czy nie problem?
Otyłość jest problemem, który z roku na rok rośnie na całym świecie. Obecnie 3 mln osób rocznie umiera z powodu..
read more - 8 sierpnia 2015
Jak zrozumieć partnera? Poznaj 5 etapów związku.
Będąc w związku każdy przechodzi przez jego kolejne etapy. Jest to związane z pobudzeniem emocjonalnym, wzajemnym poznawaniem siebie, nowymi sytuacjami..
read more - 29 czerwca 2015
Jak rozmawiać z partnerem? 5 języków miłości.
Amerykański psycholog Gary Chapman wyodrębnia pięć języków miłości. Są to: słowa, dotyk, upominki, pomoc i poświęcany dla drugiej strony czas...
read more - 21 czerwca 2015
Jak budować satysfakcjonujące relacje?
To pytanie a jendocześnie problem, z którym bardzo często przychodzą do mnie klienci. Stąd pomysł na ten artykuł, mam nadzieję,..
read more - 18 czerwca 2015
Czy można dogonić własne szczęście? Wywiad ze mną na blogu Gosi Zimniak.
Zastanawiacie się czy ze szczęściem trzeba się urodzić? Czy właśne szczęście można dogonić? A może to jest tak, że nie..
read more - 7 czerwca 2015
Zazdrość w związku. Zabija czy dowartościowuje?
Zapewne każdy z Was nie raz usłyszał, że „nie ma miłości bez zazdrości”. Zazdrość to temat rozpatrywany w kategoriach budowania..
read more - 28 maja 2015
Aktywność fizyczna. Jak uchroni Cię przed demencją?
Każdy z nas z biegiem czasu doświadcza spadku formy, pewnego rodzaju niedomagań, długotrwałego pogorszenia kondycji. To naturalna kolej rzeczy, ponieważ..
read more - 25 maja 2015
Co zrobić, kiedy tracisz wiarę w ludzi?
W telewizyjnych czy radiowych wiadomościach słyszymy tyle negatywnych informacji o czynach innych. Ktoś kogoś oszukał okradł, zgwałcił, wykorzystał. O pozytywnej..
read more - 5 maja 2015
Uwierz w siebie. Zatrzymaj się. Bądź tu i teraz.
“Gdy skończę studia, moje życie będzie lepsze.”, “Gdy zrzucę 7 kg, będę szczęśliwa.” , “Gdy pójdę do kosmetyczki, wreszcie poczuje..
read more - 28 kwietnia 2015
Przesilenie wiosenne. Jak sobie z nim radzić?
Okres przesilenia wiosennego jest, podobnie jak przesilenie jesienne, czasem zaniżonej odporności. Gdyby nie okres przesilenia i stosunkowo intensywnego czasu pracy..
read more - 2 kwietnia 2015
Homoseksualność. Czym jest?
Homoseksualność jest tematem, który porusza się od tysięcy lat. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce nadal jest to..
read more - 31 marca 2015
Czy Twoja praca okrada Cię z życia?
Byłam dzisiaj nawykładzie. Wykładzie dotyczącym mobbingu. Trwał 2,5 godziny. Wywiązały się bardzo interesujące dyskusje, uczestnicy poddawali pewne sytuacje w wątpliwość,..
read more - 27 marca 2015
Podziękowania dla uczestników i organizatorów III Konferencji dla nauczycieli, pedagogów wychowawców i rodziców
W minioną środę, 25.03.2015, odbyła się IIIKonferencja dla nauczycieli, pedagogów wychowawców i rodziców“CZŁOWIEKCZŁOWIEKOWI CZŁOWIEKIEM”, zorganizowana przez Zespół Placówek Młodzieżowych BURSA..
read more - 15 marca 2015
Jak spełniać swoje marzenia?
Każdy z nas ma w życiu jakieś marzenia. Coś co chciałby osiągnąć,gdzieś się znaleźć, coś kupić, coś przeżyć. W sferzeteoretycznej,..
read more - 9 marca 2015
Dlaczego nie możesz zrozumieć swojego mężczyzny?
Zapewne każda z Was doświadczyła tego poczucia, że totalnie nie rozumie postępowania swojego partnera. Poza zwykłymi różnicami indywidualnymi, występują także..
read more - 5 marca 2015
Najlepszy prezent dla kobiety?
Większość kobiet, to osoby pracujące. Często mające dzieci i partnerów życiowych. Po skończonej pracy gonią do przedszkola lub na zakupy,..
read more - 2 marca 2015
Praca w nocy czy to ma sens?
W natłoku obowiązków, braku czasu i nieustannie docierających do nas bodźców, zdarza się, że nie nadążamy za wszystkim tak, jakbyśmy..
read more - 25 lutego 2015
Jak znaleźć partnera idealnego?
Pod wpływem romantycznych filmów i książek, dajemy się nabrać na to, że istnieje „ten jedyny”, „druga połowa jabłka” czyli partner..
read more - 10 lutego 2015
Rozstanie. I co dalej?
Z biegiem lat liczba rozstań, notowanych zarówno poprzez statystykę rozwodów jak i rozpad związków nieformalnych stałe rośnie. Wpływa na to..
read more - 20 stycznia 2015
Prawdziwi dziadkowie. Czy jeszcze istnieją?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, zupełnie oczywiste było, że dziadkowie zajmowali się swoimi wnukami. W wielopokoleniowych rodzinach, dziadkowie bardzo chętnie na..
read more - 13 stycznia 2015
Jakie Ty masz wymówki?
Weekend był czasem przeglądania portali i blogów. Czytałam także komentarze, czego nie robię zbyt często. W bardzo wielu z nich..
read more - 8 stycznia 2015
Mindfulness czyli co?
Mindfulness, w języku polskim jest tłumaczone jako uważność bądź świadoma uważność. Nie jest to słowo, które wyczerpująco określa czym jest..
read more - 30 grudnia 2014
Noworoczne postanowienia…czy życzenia bez pokrycia?
W grudniu zarówno programy telewizyjne jak i czasopisma nieustannie przypominają, że MUSISZ mieć postanowienia noworoczne…Najlepiej rewolucyjne, wtedy przecież szybko widać..
read more - 17 grudnia 2014
Jak nie zwariować przed Świętami?
Święta to okres przyjemności, czasu spędzanego w gronie najbliżej rodziny czasami także przyjaciół, czasu wyłączonego telefonu, kiedy nie monitorujesz skrzynki..
read more - 10 grudnia 2014
Sztuka wybaczania
Dla większości z nas, Święta to czas, kiedy mamy okazje spotkać się w szerszym gronie rodzinnym. W czasach, kiedy nieustannie..
read more - 3 grudnia 2014
Prokrastynacja. Jak się z nią uporać?
Wielu z nas nie ma motywacji do wykonania pewnych zadań, dopóki nie nastąpi moment, kiedy jesteśmy do tego zmuszeni. Zazwyczaj..
read more - 26 listopada 2014
Jesienna chandra – jak zadbać o dobra kondycję i nastrój jesienią?
Ponieważ wiem, że nie każdy z Was zagląda na Facebooka regularnie, proponuję Wam artykuł tutaj. Jesień to trudny okres. Dynamicznie..
read more - 19 listopada 2014
Czy moje odkładanie na później to już problem? TEST
Otrzymuję od Was sygnały, że nie do końca wiecie, czy Wasze odkładanie zadań na później jest typowym odkładaniem zdarzającym się..
read more - 12 listopada 2014
Prokrastynacja czyli mam problem z odkładaniem „na później”.
Prokrastynacja, to nic innego jak odkładanie na później tego, co mamy do zrobienia. Każdy z nas w jakimś momencie swojego..
read more - 12 września 2014
Jedno z najpotężniejszych narzędzi radzenia sobie ze stresem.
W czasach nadmiaru zajęć, pojęcie „dni wolne od pracy” zaczyna brzmieć nieco absurdalnie. Trudno się zrelaksować. Trudno zrobić to jednocześnie..
read more - 3 września 2014
Jestem zazdrosna o sukcesy innych!
Zazdrość nie jest nikomu obca. Zaczyna być problemem, kiedy pojawia się w konktekście sukcesów innych. Poświęcamy wtedy na nią wiele..
read more - 30 sierpnia 2014
Czy doświadczanie zazdrości może być pozytywne?
Zazdrość/zawiść to naturalna emocja. Wywodzi się z pierwotnych instynktów. Kiedyś była narzędziem do ochrony samego siebie, bliskich oraz własnego mienia...
read more - 20 sierpnia 2014
Czy Twoja praca jest chora? Czyli rzecz o stresie.
W pracy spędzamy 1/3 naszego życia. Globalnie to bardzo dużo czasu. Jednostkowo także. Licząc ludzi pracujących 8 godzin dziennie już..
read more - 13 sierpnia 2014
Psychologia pozytywna czyli jak nauczyć się być szczęśliwym?
Psychologia pozytywna to najnowsza gałąź psychologii. Sprawdzając w google.com hasło „psychologia pozytywna” w języku angielskim wyskakuje 39 600 000 wyników,..
read more - 31 lipca 2014
W pułapce perfekcjonizmu
Perfekcjonizm to nic innego, jak dążenie do realizowania nierealistycznie wysokich oczekiwań. W przypadku niepowodzenia rodzi się w frustracja i utrata..
read more - 25 czerwca 2014
Jak przetrwać wakacje w mieście?
Okres wakacyjny to czas kiedy zdecydowana większość znajomych wyjeżdża na wakacje. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wolne w..
read more - 18 czerwca 2014
Jak sobie radzić z krytyką?
Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś usłyszeć słowa krytyki, od różnych ludzi. Czasami były one zasadne, czasami nie. Odbiorcy krytyki..
read more - 9 czerwca 2014
Dlaczego tak trudno osiągać Ci sukces?
Każdy z nas ma postawione w życiu cele. Dotyczą one wykształcenia, pracy, związków, osiąganych wyników w sporcie, relacji z bliskimi..
read more - 6 czerwca 2014
Zadbaj o siebie, bądź asertywny.
W dobie maksymalnie intensywnego działania, a co za tym idzie odbierania niezliczonych bodźców, zapewne zdarza Ci się zapomnieć o sobie...
read more - 28 maja 2014
11 kroków do pozostania w pełni skupionym.
W dobie ciągłego bycia on-line ciężko się skupić by wykonać swoją pracę. Wciąż dzwoniące telefony, przypominający nam o sobie znajomi..
read more - 21 maja 2014
Wizualizacja w sporcie. Hit czy kit?
O pozytywnych właściwościach wizualizacji w sporcie mówi się bardzo dużo poza granicami naszego kraju od kilkudziesięciu lat. To technika bardzo..
read more - 14 maja 2014
Jak znaleźć dobrego psychologa?
Często zdarza się, że osoby potrzebujące pomocy, unikają spotkania z psychologiem. Czasami jest to podyktowane stereotypami, mówiącymi, że psycholog po..
read more - 7 maja 2014
Jak być bardziej produktywnym?
Wielu z nas ma problem z wydajnością w pracy. Zapewne większość z nas zgodzi się, że chciałaby pracować bardziej efektywnie,..
read more - 23 kwietnia 2014
Jak pokonać stres?
Definicji stresu jest wiele, jednak bez względu na jej wybór większość z nas wolałaby nie doświadczać stresu. Zazwyczaj jego przeżywanie..
read more - 11 kwietnia 2014
Jak osiągnąć pewność siebie?
Wiele osób boryka się z brakiem pewności siebie. Niestety bardzo często sposobem na jej wyrównanie jest sięganie po produkty lub..
read more