Z wykształcenia i zamiłowania jestem psycholożką. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów podjęłam współpracę z certyfikowaną trenerką w celu pogłębienia wiedzy, umiejętności, kompetencji oraz świadomości emocji. Działania te kontynuowałam przez okres studiów oraz po ich zakończeniu. Do chwili obecnej regularnie biorę udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach czy wykładach, dbając o jakość świadczonych usług.
Wykształcenie formalne nie było jedyną drogą pozyskiwania wiedzy. Poprzez pracę w tak różnych instytucjach jak instytucje oświatowe (przedszkole, szkoła, uczelnia), wojskowe, korporacje, agencje reklamowe zdobyłam niezastąpione doświadczenie i miałam szansę na znaczne poszerzenie wiedzy. Bycie w tak wielu różnych miejscach dało mi możliwość zetknięcia się z ludźmi, którzy doświadczali niemal wszystkich stanów emocjonalnych, jakich może doświadczać człowiek. Współpraca z tak szerokim gronem ludzi (w wieku od 2 tygodnia życia do 70 roku życia) pokazała mi, że wiek ma niewiele wspólnego z tym, jak układamy się w życiu z emocjami, myślami czy wizjami przyszłości.
Uważam, że emocje są fundamentem podejmowanych działań. Trudnśc w budowaniu z nimi dobrej relaxcji, wpływa na relacje ze sobą i z najbliższymi, pracę, zdrowie, a coz a tym idzie – jakość życia. Nie mamy możliwości wyłączenia emocji, kiedy nie są nam przychylne. Dlatego umiejętność budowania wartościowej relacji z emocjami, jest drogą do satysfakcjonującego życia, zwanego przez niektórych szczęściem.
Magdalena Widłak-Langer – kim jestem?
O mnie
Opinie
Umiejętności
Czynnie zajmuję się dziennikarstwem psychologicznym. Regularne publikacje pojawiają się na tej stronie w zakładce blog, a także w kilku magazynach drukowanych, między innymi wychodzących nakładem Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze.
Moje publikacje pojawiły się m.in. w magazynie “Bankowo Najlepsi” oraz kilkakrotnie w wydaniach: “Magazyn Joga”, “Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, “Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora”, “Szkoła. Miesięcznik Dyrektora“, “Niezbędnik Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej“, “Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”, „Kobieta Warta Poznania” oraz na portalu “Joga ABC”, który prowadzi Maciej Wielobób.
Udzielam także wywiadów, które pojawiły się m.in. w wydaniach „Wprost”, „Głos Wielkopolski”, „Express Bydgoski Plus”, „Gazeta Wrocławska Plus”, „Gazeta Lubuska Plus”, „Dziennik Zachodni Plus”, „Gazeta Pomorska”, „Gazeta Pomorska Plus” czy na blogach, przykładowo na blogu Doroty Zalepy – Kameralna czy Gosi Zimniak.
W miesięczniku “Własny biznes. Franchising” pojawiło się kilkasłów ode mnie w artykule autorstwa Gosi Zimniak, a na łamach jej bloga pojawiła się rozmowa ze mną, dotycząca szczęścia.
Regularnie współpracowałam z kanałem ZdrowoMania TV prowadzonym na platformie Youtube, będącym telewizją internetową, której głównym założeniem było skupienie na aspektach zdrowia fizycznego oraz psychicznego.
Opinie z warsztatów
Doświadczenie
Do chwili obecnej pracowałam w bardzo różnorodnych środowiskach, takich jak: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Szkoła Podstawowa, Centrum Wolontariatu, Świetlica Środowiskowa, Przedszkole, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu, domach prywatnych (praca z dziećmi), Regionalnej Wojskowej Pracowni Psychologicznej, Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu – prowadząc Biuro Karier, Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu oraz agencjach reklamowych i marketingowych czy międzynarodowej korporacji.
Od kilku lat prowadzę także indywidualne sesje psychologiczne oraz sesje dla par (w tym para dziecko-rodzic). Zajmuję się prowadzeniem wykładów, szkoleń i warsztatów dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Występuję jako prelegent podczas konferencji.
Do chwili obecnej mieszkałam w Polsce, Francji i Szwecji. Pozwoliło mi to zrozumieć różnice kulturowe, wpływające na ludzkie zachowanie oraz sposób myślenia. Dlatego praca z obcokrajowcami czy Polonią nie jest dla mnie problemem. Prowadzę sesję w języku polskim i angielskim.
We współpracy ze ZdrowoMania TV
Wizyta u psychologa – obalamy mity
Psychosomatyka – czym jest?
Przekonania – jak wpływają na zdrowie?
Uważność i trening uważności
Uważność w świecie dziecka
Motywacja czym jest i czy jej potrzebujemy?
Jak sobie radzić z zazdrością?
Zaufali mi:










